Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

STGM Diyarbakır YDM'ye Avrupa Parlamentosu’ndan ziyaret

Güncelleme Tarihi 07.06.2010
STGM Diyarbakır YDM'ye Avrupa Parlamentosu’ndan ziyaret

Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu Müsteşarı Diego Mellado ve AP Dışilişkiler Komite Görevlisi Eva Palatova, EPP Basın ofisinden Bay Eduard Slootweg ve L1 TV görevlileriyle birlikte Diyarbakır’da incelemelerde bulunan AP Türkiye Raportörü ve Dışilişkiler Komitesi Üyesi Ria Oomen-Rujiten 26 Ocak’ta STGM Diyarbakır YDM ofisini ziyaret etti.

Avrupa Parlamentosu’na sunmak üzere hazırlayacağı “Türkiye Raporu” ile ilgili incelemelerde bulunmak üzere Türkiye’yi ziyaret eden Oomen-Rujiten ve beraberindeki heyet, STGM Diyarbakır Temsilcisi Şeyhmus Diken ve YDM Koordinatörü Lezgin Yalçın’dan STGM faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Daha sonra, yine YDM ofisinde Diyarbakır Tabipler Odası Başkanı ve Dicle Üniversitesi Öğrenci Derneği Başkanı ile görüşme yapıldı.

STGM’nin çalışmalarını yakından takip ettiğini belirten Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu Müsteşarı Diego Mellado, “Sivil toplumun gelişimine AB çok büyük bir önem vermektedir. Türkiye’de de STK’ların gelişmesi bizim için çok önemli bir konudur. STGM bu açıdan destekleniyor. Çok güzel çalışmalarınız var, devam etmeli” şeklinde konuştu.

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.