Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

STGM Adana Yerel Destek Merkezi çöpçatanlık yaptı

Güncelleme Tarihi 03.06.2010

STGM Adana Yerel Destek Merkezi ortak proje yapmak isteyen sivil toplum kuruluşlarına çöpçatanlık yaparak ortak bulmalarına destek veriyor. Ardı ardına açıklanan AB hibe programları sonrasında merkeze gelen yoğun ortak arayışı taleplerinden yola çıkan STGM Adana YDM, STK’ların tanışması ve ortaklıklar kurması amacıyla bir çöpçatan toplantısı düzenledi.

Yerel Destek Merkezinin İŞGEM’de bulunan ofisinde gerçekleşen ve Adana, Mersin, Hatay illerinden gelen 40’a yakın aktivistin tanışma ve kaynaşma fırsatını bulduğu çöpçatan toplantısında, STK’lar faaliyetlerini ve hazırladıkları projeleri anlattı.
Tanıtımlar sonrası güzel, kalıcı ortaklıklar kurulacağını umduklarını belirten STGM Adana Yerel Destek Merkezi yetkilileri, Türkiye’de Sivil Toplumun Güçlendirilmesi: Sivil Topluma Bütüncül Yaklaşım ve Katılımcı Yerel Projeler hibe programı ve açık olan hibe programlarının tanıtımını da yaptılar. STGM’nin yeni hizmeti STK Çöpçatanı’ndan (http://www.stgm.org.tr/partnership/) nasıl yararlanılacağı, ulusal ve uluslararası ortak bulma yöntemlerinin de anlatıldığı toplantıda faaliyet planı hakkında bilgi verildi.

Toplantıya STGM toplumsal cinsiyet danışmanı İlknur Üstün de gözlemci olarak katıldı.

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.