Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

STGM Adana YDM yerel STK’lara desteğini sürdürüyor

Güncelleme Tarihi 07.06.2010
Etiketler: Türk Kadınlar Birliği
STGM Adana YDM yerel STK’lara desteğini sürdürüyor

Türk Kadınlar Birliği’nin (TKB) bölgesel toplantısı 22 Ocak’ta Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde yapıldı. TKB Adana Şubesinin ev sahipliğini yaptığı ve Antakya, Gaziantep, İskenderun, Kahramanmaraş, Mersin, Nevşehir ve Tarsus şubelerinden 50 katılımcı ile gerçekleşen toplantıya STGM Adana YDM Koordinatörü A. Leyla Sağlamtimur da katıldı.

TKB Adana Şube Başkanı Ayşe Birgölge,  yaptığı açılış konuşmasında toplantının amacının; Cumhuriyet döneminin en eski ve en aktif kadın derneği olan TKB’nin daha güçlü, etkin ve karar mekanizmalarında etkili olabilmek için izlenecek yol haritasının belirlenmesi olduğunu söyledi. Birgölge, çalışmalarında Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Adana Yerel Destek Merkezinin kendilerine destek verdiklerini belirtti. Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necmi Yaşar ise konuşmasında “Eğitim almak isteyen kadınlara her zaman kapılarımız açıktır, gerekli her türlü destek verilecektir” dedi.

STGM Adana YDM koordinatörü A. Leyla Sağlamtimur örgütsel verimliliğin artırılması için neler yapılması gerektiği hakkında bilgi vererek stratejik planın önemine dikkat çekti.

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.