TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

SSPE Hastalarına İnsanca Yaşam Kampanyası

Güncelleme Tarihi 07.06.2010
SSPE Hastalarına İnsanca Yaşam Kampanyası

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi, Oçu Oluşum-SSPE Hasta ve Yakını Hakları Derneği "SSPE Hastalarına İnsanca Yaşam" Kampanyası’na basılı malzeme giderlerini karşılayarak destek veriyor.

Kampanya kapsamında başlatılan imza eylemine katılmak isteyenler aşağıdaki bağlantıya tıklayarak imza formuna erişebilirler. Kampanyayla ilgili ayrıntılı bilgiyi aşağıda ekli dosya olarak bulabilirsiniz.

"Talebimiz, insan onuruna yaraşır bir yaşam!

SSPE ÖNLENEBİLİR,  ÖLÜMCÜL BİR HASTALIKTIR.


SSPE hastaları yakınları olarak, yıllardır sesimizi başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere devlet kuruluşlarının hiçbirine duyuramadık. Her geçen gün daha da yoksullaşarak daha güç koşullarda yaşamaya zorlanıyoruz. SSPE bakımı zor, pahalı ancak gerekli önlemler alındığında önlenebilir ölümcül bir hastalık.


Yaygın aşılamanın yapıldığı, aşıların soğuk zincir kuralı bozulmadan taşındığı ve sağlık kurallarına dikkat edilerek uygulandığı ülkelerde SSPE’li hasta  ya çok az ya da hiç yok. 


SSPE nedir?
SSPE (Subakut sklerozan panensefalit), kızamık virüsünün beyin omurilik sıvısına karışmasıyla oluşan ölümcül bir hastalık.

Biz SSPE hastaları yakınları, yasal haklarımızı talep ediyor, bize uygulanan ayrımcılığı reddediyoruz!"

Oçu Oluşum-SSPE- Hasta ve Yakını Hakları Derneği
Y.Dikmen Mah. Şehit Aytekin Yavuz sk No:28/B 06550 Çankaya/Ankara
http://www.ocuolusum-sspe.org.tr
e-posta: ocuolusum@gmail.com
e-posta: ocusspe-hastahaklari@ttnet.net.tr
Tel:0312 490 1317
Faks:0312 490 1357
GSM:0505 324 6607

İmza Formu

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.