TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Söz milletin - 43

Güncelleme Tarihi 30.06.2014

Türkiye küçük Millet Meclisleri’ni ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni takip ettiğimiz SÖZ MİLLETİN, 43. bölümüyle karşınızda! TBMM’de torbalar birbirini izlerken küçük Meclislerde Haziran Ortak Payda Raporu tamamlandı. 

Dünya ve Türkiye gündeminden seçtiklerimizin ardından TBMM’ye geçiyoruz. Meclis’in gündemindeki torba yasayla ilgili AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi ile CHP İstanbul Milletvekili Müslim Sarı ile görüştük.

Geçtiğimiz hafta geçen ve kamuoyunda ‘yeni yargı paketi’ olarak bilinen torba yasayı da bizim için Avukat Fikret İlkiz değerlendirdi.

TBMM Sözlüğü’nde bu sefer ‘soru önergesi’ni aradık.

TkMM Haziran Ortak Payda Raporu’nu CHP Milletvekili Aykan Erdemir aracılığıyla Meclis’te bir basın toplantısıyla açıkladık.

küçük Millet Meclisleri’ni tanımaya devam ediyoruz. Bu hafta Batman kMM Cuma Gülcü kMM çalışmalarını anlatıyor.

Türkiye küçük Millet Meclisleri’nin ilkelerine yer verdiğimiz TkMM Sözlüğü’nde “Amaç üzüm yemek” ilkemizi gazeteci, yazar Celal Başlangıç anlattı.

Söz Milletin dizisinin 43. programını

http://www.youtube.com/watch?v=-Ed04OdP6gE

adresinden indirerek seyredebilirsiniz.

 

Sevgilerimizle,

TkMM Mutfağı

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.