TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Söz Milletin - 24

Güncelleme Tarihi 18.02.2014

Söz Milletin programına her hafta olduğu gibi önce dünya ve Türkiye gündeminden seçtiklerimizle başlıyoruz. Ana konumuz ise basın özgürlüğü ve İnternet yasası.

haber fotoğrafÜlke gündeminde neler yoktu ki! Öne çıkan konular arasında en çok basın özgürlüğü ve yeni İnternet yasası tartışıldı, tartışılıyor, daha da tartışılacak. IFEX, Cumhurbaşkanı Gül’e yasayı tekrar görüşülmesi için Parlamentoya iade etmeye çağırdı.

Sınır Tanımayan Gazeteciler Cemiyeti’nin açıkladığı dünya basın özgürlüğü sıralamasında 180 ülke arasında Türkiye154. sırada yer aldı. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Başbakan Erdoğan’a çağrı yaptı.

İnternet yasasıyla ilgili Türkiye Bilişim Derneği’nden Avukat Ceyda Akaydın ve Alternatif Bilişim Derneği’nden Ali Rıza Keleş ile görüştük.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger’den muhalefetin yasayla ilgili görüşünü dinledik.

Geçen hafta gerçekleşen Şubat toplantılarımızın ardından 15 Şubat, Cumartesi günü Türkiye küçük Millet Meclisleri olarak ortak bir basın toplantısı yapmaya karar verdik - nedeni programımızda.

Söz Milletin dizisinin 24. programını

http://www.youtube.com/watch?v=5heoR7K5pkU

adresinden indirerek seyredebilirsiniz.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.