TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Sosyal Hizmet Kongresi 2018: Mülteciler ve Sosyal Hizmet

Güncelleme Tarihi 07.02.2018

1995 yılından bu yana geleneksel olarak Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği ve üniversitelerin sosyal hizmet bölümlerinin iş birliğiyle devam eden “Sosyal Hizmet Sempozyumları” buluşmaları, 2017 yılından itibaren kongre olarak sürmüştür.

haber fotoğrafı

Bu yıl, uluslararası katılımlı “Sosyal Hizmet Kongresi 2018: Mülteciler ve Sosyal Hizmet” temalı kongremiz, İstanbul’da 11-12 Mayıs 2018′de İstanbul Aydın Üniversitesi Florya Halit Aydın Yerleşkesinde gerçekleştirilecektir.

Dünyada çatışma ve şiddet olaylarının hızla artmasına bağlı olarak savaş, ayrımcılık vb. nedenlerle ülkesini terk etmek durumunda kalanların sayısında ciddi artışlar görülmektedir. Bir geçiş ülkesi olması açısından ülkemiz de bu durumdan etkilenmektedir. Mülteciler, ülkelerinden kaçış sırasında veya gittikleri ülkelerde pek çok sorunlar ve güçlükler yaşamaktadırlar. Mültecilerin bu sorunlarına ve güçlüklerine, disiplinler arası bir yaklaşımla ve işbirliğiyle yönelmenin gereksinimi, 2018 kongresinin ana konusunu oluşturmaktadır. Bu doğrultuda başta sosyal hizmet uygulamaları olmak üzere mülteciler alanında bilimsel ve profesyonel boyutlarıyla yapılanların ve yapılabileceklerin neler olabileceğini birlikte tartışmak hedeflenmektedir.

Kongrenin amacı akademisyenlerin, araştırmacıların, saha çalışanlarının, uygulayıcıların, öğrencilerin ve konuya duyarlılık gösterenlerin mültecilik alanında bilgi, görüş ve deneyimlerinin paylaşılmasını, tartışılmasını ve çözümler üretilebilmesini sağlamaktır.

Sosyal Hizmet Kongresi 2018'e akademisyenler, araştırmacılar, sosyal hizmet uzmanları ve öğrencileri ve mültecilik alanında çalışanlar davetlidir.

Başvuru ve kayıt için tıklayınız.

Ulaşım ve iletişim bilgileri için tıklayınız.

Kaynak

 

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.