TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Sosyal Hak Gözlemciliği Eğitimi

Güncelleme Tarihi 31.01.2017

Sosyal Haklar Derneği(SHD) tarafından aylık ve yıllık olarak yayınlanacak sosyal hak ihlalleri raporları için gönüllü "sosyal hak gözlemcileri" aranıyor!

sosyal haklar derneği logoNE ZAMAN, NE KADAR SÜRE, NE SIKLIKTA?
Hak ihlalleri raporu 2017 yılı boyunca aylık periyodlarla yayınlanacak. Gönüllü olan kişinin haftada 3-6 saat zaman ayırması tavisye ediliyor.

NASIL KATKI SAĞLAYABİLİRSİNİZ?
Gönüllü gözlemciler, farklı alanlarda sosyal hak ihlallerini takip eden çalışma grupları bulunan Sosyal Haklar Derneği'nin üyelerince verilecek bir eğitim ve yönlendirme sonrasında hak ihlallerinin tespiti, kayıt altına alınması, ilgili alanda faaliyet yürüten hak savunucularının haberdar edilmesi, medya takibi, raporlama çalışması gibi konularda ve ayda bir yapılacak toplantılara katılarak katkıda bulunacaklar.

KAÇ KİŞİYE İHTİYAÇ VAR?
En az 25, en çok 60 kişiye ihtiyaç var.

EĞİTİM NEREDE?
Bir günlük eğitim 5 Şubat 2017 Pazar günü saat 10.30-17.00 arasında Taksim Hill Otel'de gerçekleştirilecek.

Atölyeler 6-11 Şubat 2017 Tarihlerinde
Eğitimin ardından gruplara ayrılarak (İşçi hakları ihlali gözlemcileri, Sağlık hakkı ihlali gözlemcileri, Kadının sosyal haklarının ihlali gözlemcileri, Lgbti+ bireylerin sosyal haklarının ihlali gözlemcileri, Eğitim hakkı ihlali gözlemcileri, Kent hakkı ihlali gözlemcileri, Kent Hayvanları hakkı ihlali gözlemcileri, Doğal varlıkların korunması ve sağlıklı bir doğada yaşama hakkının ihlali gözlemcileri başlıklarında) çalışma planladığımızdan bu başlıklarda ayrıca detaylı atölyeler de düzenleyeceğiz. Atölyeler 6-11 Şubat Tarihlerinde Taksim Mis Sokak 19 numarada bulunan Birikimhane’de yapılacaktır. 
(Detaylı Atölye Programını sosyalhaklar@yahoo.com adresine e-mail ile başvuran gönüllülere e-mail ile göndereceğiz.)

KİMLER DESTEK OLABİLİR?
Bu çalışmaya 18 yaşını doldurmuş olan herkes gönüllü olabilir. 

DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN LÜTFEN:
sosyalhaklar@yahoo.com adresine e-mail gönderiniz.

SOSYAL HAKLAR DERNEĞİ

duyuru afişi

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.