Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Sosyal Girişimcilik Odaklı Genç Girişimcilik Geliştirme Programı

Güncelleme Tarihi 14.04.2017

Ankara Kalkınma Ajansı tarafından yürütülmekte olan “Genç İstihdamının Artırılması için Ankara Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında Sosyal Girişimcilik Odaklı Genç Girişimcilik Geliştirme Programı başlatılacaktır.

ankara girişim projesiSosyal girişimciler, toplumda yaşanan sorunların çözümlerine yönelik yenilikçi fikirleri olan ve uygulayan kişilerdir. Sosyal girişimcilik faaliyetleri, topluma ve çevreye katkı sunmayı hedefleyen ticari işletmelerde; sosyal amaçla kurulmuş olan işletmelerde veya dernek, vakıf, kooperatif gibi kar amacı gütmeyen kurumlar aracılığıyla gerçekleşebilmektedir. 

Program, sosyal girişimci olan ya da olmak isteyen kişilerin katılımına açıktır. 7 gün sürecek olan çalıştayın ilk iki modülü 2-6 Mayıs 2017 tarihlerinde, üçüncü modülü ise 13-14 Mayıs 2017 tarihlerinde yapılacaktır. Eğitime düzenli katılım sağlayan ve iş planı sunan katılımcılara KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sertifikası verilecek olup bu şekilde katılımcılar KOSGEB girişimcilik hibe programına başvurma hakkı da kazanacaklardır. Ek olarak, başarılı girişimci adayları proje kapsamında mentorlük programına ve Ankara Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenecek olan Ankara Sosyal Girişimcilik Yarışması’na katılma fırsatı da bulacaklardır.

Programa başvuru koşulları ise şu şekildedir:

  • 18-32 yaşları arasında olmak
  • 2 veya 4 yıllık eğitim veren yükseköğrenim kurumlarından mezun olmak ya da öğrenimine devam ediyor olmak
  • Potansiyel bir sosyal girişimcilik iş fikrine sahip olmak 

Programa bireysel başvuru yapılabileceği gibi en fazla 2 kişiden oluşan ekipler de programa başvurabilirler. Eğitim sonunda iş planını tamamlayan kişilere katılım sertifikası verilecektir.

Başvuru için http://girisimci.ankaraka.org.tr/yedp/YEDPappform_SE.php  adresindeki bilgi formunun doldurulması gerekmektedir.

Programa yapılacak başvurular 21.04.2017 tarihine kadar devam edecektir. Değerlendirme sonucu bilgilendirme 24.04.2016 tarihinde e-posta yolu ile yapılacaktır. Seçilen kişilere eğitim programı ve yeri ile ilgili bilgilendirme yapılacaktır.

Kaynak

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.