TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Sivil Toplumdan Proje Öyküleri (genişletilmiş 2. basım)

Güncelleme Tarihi 09.06.2011
Sivil Toplumdan Proje Öyküleri (genişletilmiş 2. basım)

Yazar: Tezcan Eralp Abay & Zelal Ayman
Yayın Tarihi: Ekim 2007

Tezcan Eralp Abay'ın 2004 yılında ilk baskısını ve Zelal Ayman'ın 2007'de beş yeni öykü ekleyerek genişletilmiş ikinci baskısını hazırladığı "Sivil Toplumdan Proje Öyküleri" kitabı, Türkiye ve dünyadan sivil toplum örgütlerinin uyguladıkları projeler arasından seçilen iyi örnekleri, bunlardan alınan dersleri daha geniş bir kitleye duyurmak ve özellikle de STÖ'lerin benzer amaçları olan projelerine hazırlık ve uygulama aşamalarında destek olması amacıyla hazırlandı.
Hazırlık aşamasında yaklaşık 600 yabancı ve 300 yerli sivil toplum kuruluşuyla iletişime geçildi. Kuruluşlara, daha önce uygulamış oldukları projelerle ilgili, diğer sivil toplum örgütleri ile paylaşabilecekleri öyküleri olup olmadığı soruldu ve STÖ'lerden gelen yanıtlar tek tek değerlendirildi. Bu aşamada Birleşmiş Milletler'in www.bestpractice.org internet sitesinde yayınlanmış olan uygulamalardan da örnekler seçildi. Süreç sonunda Türkiye'den 16 ve dünyadan 13 proje olmak üzere toplam 29 başarılı proje örneği öyküleştirildi.

Farklı alanlarda uygulanmış ve somut dersler ve/veya sonuçlar elde edilmiş proje öykülerinden derlenen bu çalışmanın okunurken zihin açısı etkiler oluşturabilmesini umuyoruz.

Kitabın seslendirilmiş versiyonunu dinlemek için aşağıdaki ses dosyalarını açabilirsiniz. Sesli kitabı bilgisayarınıza indirmek için ise en aşağıda yer alan sıkıştırılmış ses dosyasını kullanabilirsiniz.


Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.