TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Sivil Toplum Portalı - 09.07.2007

Güncelleme Tarihi 08.11.2010

STGM'den Yaz Döneminde Yeni Yayınlar

Yasemin Dinç'in STGM için hazırladığı Dünyada, Avrupa'da ve Türkiye'de Sivil Ağlar Rehberi, STGM'nin hedef kitlesinde bulunan yedi tematik alanda faaliyet gösteren sivil ağları içeriyor: Toplumsal cinsiyet, insan hakları, çocuk, çevre, gençlik, engelliler, kültür/kültürel haklar-sanat. Kısaca, ortak amaçlar çerçevesinde bir araya gelen örgütlerin oluşturduğu yapı olarak tanımlayabileceğimiz sivil ağları (network) uluslararası, Avrupa ve Türkiye olmak üzere üç ana başlık altında tanıtıyor.

Sivil ağların amaçları ve çalışma şekli, yapısı ve işleyişi, fon kaynakları, üyelik koşulları ve iletişim bilgilerinin yer aldığı rehber sivil toplum aktivistleri için önemli bir başvuru kaynağı olma niteliğinde.

Rehberi eski.stgm.org.tr sayfasında bulunan Yayınlar bağlantısından PDF formatında bilgisayarınıza indirebileceğiniz gibi, basılı versiyonu STGM ofisinden de edinebilirsiniz.

http://www.siviltoplum.com.tr/?ynt=haberdetay&id=414

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.