TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Sivil Toplum Örgütleri İçin Hukuk Rehberi (genişletilmiş 2. basım)

Güncelleme Tarihi 15.08.2011
Sivil Toplum Örgütleri İçin Hukuk Rehberi (genişletilmiş 2. basım)

Yazar: Abbas Yalçın, Yasemin Öz
Yayın Tarihi:
Haziran 2011

STGM, Hukuk Hattı hizmetini vermeye 2005 yılında başladı. Sivil toplum örgütlerinden web sitesi aracılığıyla gelen sorular o dönem Hukuk Hattı’nın koordinatörlüğünü yürüten Av. Orhan Kemal Cengiz tarafından yanıtlandı. Cengiz bu soru ve yanıtları sivil toplum örgütleriyle ilgili mevzuatı da ekleyerek 2007 yılında Sivil Toplum Kuruluşları İçin Hukuk El Kitabı hâline getirdi.

Altı yıldan bu yana web sitesi aracılığıyla bize ulaşan sorulardan toplam 200’üne kitapta yer verdik. 208 sorunun 171’i kitabın ilk versiyonunda yer aldı, yeni versiyonda ise toplam 29 yeni soru bulunuyor. Kitabın ikinci basımında yer alan yeni 29 soru 2008’den bu yana Hukuk Hattı Koordinatörlüğünü yürüten Av. Yasemin Öz tarafından yanıtlandı. Av. Abbas Yalçın ve Av. Yasemin Öz kitabın yeni versiyonunu hazırlamak üzere daha önceki versiyonda bulunan tüm soruların yanıtlarını ve mevzuat bölümlerini gözden geçirip güncelledi. Abbas Yalçın kitabın editörlüğünü üstlendi.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.