TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Sivil Toplum Diyaloğu Programı’ndan Diyalog Seminerleri

Güncelleme Tarihi 09.10.2019

Sivil Toplum Diyaloğu Programı’nın üçüncü ve yeni dönemi, Türkiye-AB ilişkilerinde toplumların birbirine yönelik algılarının iyileştirilmesi ve karşılıklı anlayışın artırılmasında etkin rol oynayan aktörleri bir araya getirecek bir dizi çalışmaya da zemin hazırlıyor. Program kapsamında; medya, sivil toplum kuruluşları ve katılım sürecinin birincil aktörleri olan kamu kurumları arasında sağlam bir iletişim ağı kurulmasına destek olmak üzere “Diyalog Seminerleri” düzenleniyor.

İki gün sürmesi planlanan seminerlerin ilk gününde alanında uzman aktörler katılımcılarla deneyimlerini paylaşıyor. Bu oturumun ardından düzenlenecek çalıştaylarla da katılımcılar, Türkiye-AB ilişkilerinde oynadıkları rol ve kamuoyunun sürece yönelik bilgilendirilmesi için yapılan çalışmaları değerlendirme fırsatı buluyor.

Geçtiğimiz yıl medya, sivil toplum ve kamu kurumu temsilcilerinin ortak katılımlarıyla düzenlenen bir çalıştay ile içeriği belirlenen Diyalog Seminerlerinin üç ana hedefi bulunuyor:

Avrupa Birliği ile ilgili konular hakkında aktörler arası iletişim ve diyaloğun güçlendirilmesi

Katılım sürecinde medyanın rolünün güçlendirilmesi

AB ile ilgili konularda medya kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarının kamu kurumlarıyla iletişim ve ilişkilerinin güçlendirilmesi

Seminerlerde Türkiye ve Avrupa’dan medya ve sivil toplumun önde gelen isimleri arasından belirlenen panelist ve uzmanlar deneyimlerini katılımcılara aktarıyor. Katılımcılar arasında verimli bir tartışma ve paylaşım sağlanarak kamuoyunun Türkiye-AB ilişkileri konusunda bilgilendirilmesinde etkili yöntemler, ipuçları ve yol haritası çıkarılıyor.

Diyalog Seminerleri, AB normları ve değerlerinin önemi ile kamuoyunun bu konuda etkili bilgilendirilmesine yönelik bilgi ve deneyimlerini arttırmak isteyen medya, sivil toplum ve kamu kuruluşları temsilcilerinin AB alanında yürüttükleri çalışmalarına kuşkusuz büyük katkı sağlayacaktır.

Seminer katılımcıları başvuru sonuçlarına göre her bir il için 36 kişi seçilerek gerçekleşecektir. Toplantının yapılacağı yer ve diğer detaylı bilgiler seçilen katılımcılara gönderilen davetiyede belirtilecektir. İlgili başvuru formlarını doldurup info@siviltoplumdiyalogu.org adresine gönderiniz. İkamet yerinize göre seminer katılımı için başvurabiliceğiniz il detaylarını seminer illerinin üzerine tıklayarak öğrenebilirsiniz. Eğer bulunduğunuz il herhangi bir listede yok ise tüm seminerlere başvurabilirsiniz.

Diyalog Seminerlerine katılmak için sitemizde bulunan başvuru formlarını doldurup info@siviltoplumdiyalogu.org adresine gönderiniz. Seminerlere katılım için ikamet yerinize en yakın ilin üzerine tıklayınız. Eğer bulunduğunuz il herhangi bir listede yok ise herhangi bir seminere başvurabilirsiniz. Seminer katılımcıları, başvuru sonuçlarına göre her bir il için kamu, medya ve sivil toplum alanından toplamda 30 kişi seçilerek belirlenecek. Toplantının yapılacağı yer ve diğer detaylı bilgi çalıştay katılımcılarına davetiyeyle birlikte gönderilecek.

Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.