TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Sivil Toplum Diyaloğu Altıncı Dönem Hibe Programı

Güncelleme Tarihi 14.11.2019

“Türkiye – AB Sivil Toplum Diyaloğu” hibe programının altıncı dönemi için teklif çağrısı yayımlandı. Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından Türkiye ve AB sivil toplum kuruluşları (STK) arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla 2008 yılından beri AB Katılım Öncesi Yardım Aracı çerçevesinde yürütülmekte olan programının altıncı döneminin 2020-2021 yılları arasında uygulanması öngörülüyor.

AB müzakere sürecinin tüm fasıl başlıklarıyla ilgili konularda, Türkiye ve AB’den sivil toplum kuruluşlarının ortaklaşa yürütecekleri projelerin geliştirilmesini hedefleyen programın toplam bütçesi ise 4.5 milyon Avro olarak belirelendi. 
 
 
6'ncı dönemde Türkiye’den dernekler, vakıflar, derneklerin veya vakıfların federasyonları/konfederasyonları, kar amacı gütmeyen kooperatifler ile AB üyesi ülkelerden kar amacı gütmeyen kuruluşların ortaklaşa geliştirecekleri projelere en az 60 bin en fazla 150 bin Avro hibe desteği sağlanacak.
 
Proje başvuruları 12 Kasım 2019 saat 17.00’ye kadar Merkezi Finans ve İhale Birimi'ne yapılabilecek. AB Başkanlığı tarafından Türkiye – AB Sivil Toplum Diyaloğu Hibe Programının Altıncı Dönemi bilgilendirme toplantılarının tarihleri için lütfen bakınız. 
 
Detaylı bilgi için https://www.ab.gov.tr/51766.html adresini ziyaret edebilirsiniz. 
 
 
 
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.