TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Sivil Toplum Aracı ve Medya Programı 2018-2019 Temel Haklar için Kültür Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 15.04.2020

Güncellendi: Avrupa Komisyonu Sivil Toplum Aracı ve Medya Programı 2018-2019 kapsamında Temel Haklar için Kültür (Culture4Fundamental Rights) başlığıyla yeni teklif çağrısını duyurdu.  Başvurular için son tarih 21 Nisan 2020. 

Teklif çağrısının küresel hedefi ifade özgürlüğünün, diyaloğun, hoşgörünün, ayrımcılıkla mücadelenin ve bireysel özgürlüklerin teşvik edilmesinin bir aracı olarak kültürel girişimlerin desteklenmesi iken, özel amaçlar ise şöyle; 
  • Sivil eğitim, kültürlerarası ve dinler arası diyalog, barış için diyalog, farkındalık yaratma kampanyalar vb. yerel ve ülke düzeyindeki eylemlerle etnik, sosyal ve politik kutuplaşmanın temel nedenlerini azaltmaya yardımcı olmak
  • Türkiye'de kültürel anlayışı genişletmek, sosyal uyumu, sürdürülebilir barışı güçlendirmek ve her türlü şiddete karşı mücadele için sivil toplum kuruluşlarının ve kültür enstitülerinin kültürel girişimlerini teşvik etmek. 
Hibe kapsamında iki farklı LOT'ta toplamda 5 milyon Avro destek verilmesi planlanıyor.
 
Lot 1: Kültürel alanda aktif olan STÖ'lerin işleyişlerini güvence altına almak için temel işlevlerine destek
 
Teklif çağrısı ve başvuruya ilişkin sorular için son başvuru tarihinden 21 gün öncesine kadar DELEGATION-TURKEY-CSF@eeas.europa.eu adresinden iletişime geçebilirsiniz. 
 
Hibe programına başvurular İngilizce yapılacaktır. Başvuru sahiplerinin PADOR ve PROSPECT kaydının olması zorunludur.  Hibe başvurusunun ayrıntıları ve İngilizce yayınlanan başvuru rehberi için lütfen tıklayınız. 
 
Sivil toplum örgütlerinin Avrupa Birliği tarafından desteklenen hibe programlarına başvuru sürecinde Avrupa Komisyonu tarafından kullanılan sistemlere kayıt süreçlerini kolaylaştırmak amacıyla EU Login ve  PADOR tanıtım ve uygulama videolarına youtube kanalımızdan erişebilirsiniz.
 
Bu duyuru çağrıya ilişkin bazı temel bilgileri özet olarak içermekte olup, teklif çağrısı başvuru rehberinin ve eklerinin detaylıca incelenmesi gerekmektedir. 

 

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.