TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Sivil Düşün Eğitim Rehberleri Yayında

Güncelleme Tarihi 12.01.2020
Sivil Düşün AB Programı, Sivil toplum örgütlerinin ihtiyaç duyduğu yedi farklı başlıkta rehber yayınladı.
 
İşbirliği geliştirme, savunuculuk faaliyetleri, kaynak geliştirme, hak temelli çalışmalar için etkinlik rehberi, finans, iletişim stratejisi, web ve sosyal medya yönetimi başlıklarında hazırlanan rehberlerin detayları şöyle;
 
STÖ'lerin kaynak arayışında hangi strateji ve paydaşlarla çalışabilecekleri; bağışçı ve destekçilerle iletişim kurma teknikleri, en güncel fon ve hibe olanakları Kaynak Geliştirme ve Yenilikçi Uygulamalar Rehberi'nde yer alırken, savunuculuk ve kampanya çalışmalarıyla ilgili her türlü bilgiyi Değişimin Anahtarı Savunuculuk Rehberi'nde bulmak mümkün.
 
 
Ağ oluşturma çalışmaları için yol haritası, iş birliği modelleri, sivil toplumun kamu, özel sektör ve diğer STÖ’lerle ortaklık kurması için pratik bilgiler Sivil Toplum Aktörleri Arasında İş Birliği Rehberi'nde anlatılıyor. STÖ'ler için Finans rehberinde ise satın alma ilkeleri yer alıyor.
 
 
Web ve Sosyal Medya Yönetimi Rehberi'nde web sitelerinde kullanılabilecek araçlar, sosyal medya paylaşımlarında dikkat edilecekler, web ve sosyal medya yönetimi için faydalı linkler yer alıyor. 
 
Tüm iletişim araçları için temel ipuçları, sivil toplum çalışmalarının yaygınlaşması için öneriler, etki yaratacak içerik yönetiminin aşamaları ise İletişim Stratejisi ve Araçları Rehberi'nde anlatılıyor. 
 
STÖ'lerin etkinliklerini planlamasına yardımcı olmak için ise Sivil Toplum ve Hak Temelli Çalışmalar için Etkinlik Yönetimi Rehberi hazırlandı. 
 
Rehberlerin tamamına Sivil Düşün Kitaplığı'ndan online olarak ulaşmak mümkün. 
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.