TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Sivil Düşün AB Programı Yerel Yönlendirme Toplantıları Çağrısı

Güncelleme Tarihi 23.07.2015

Sivil Düşün AB Programı, Aktivist Destek Programı ile Ağlar ve Platformlar Hibe Programı'na başvuran STÖ’ler ve aktivistler için deneyim paylaşımı alanları oluşturuyor.

Sivil Düşün AB Programı Yerel Yönlendirme Toplantıları Çağrısı

Sivil Düşün AB Programı, Aktivist Destek Programı ile Ağlar ve Platformlar Hibe Programı'na başvuran STÖ’ler ve aktivistler için deneyim paylaşımı alanları oluşturuyor.

Sivil Düşün AB Programı, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu’nun aktivistlerin, sivil toplum örgütleri, ağlar ve platformlarının gereksinimlerine cevap vermek üzere tasarladığı ve uyguladığı esnek ve katılımcı bir sivil toplum destek programıdır. 2016 yılına kadar devam edecek Sivil Düşün AB Programı, Aktivist Destek Programı ile Ağlar ve Platformlar Hibe Programı’ndan oluşuyor.

Sivil Düşün AB Programı esnekliği ve yenilikçi yaklaşımı gereği uygulama süreçlerinde sürekli olarak sivil toplum örgütlerine ve aktivistlere danışarak, gerektiği durumlarda uygulama kriterlerini güncelleyerek yoluna devam ediyor. Uygulama süreçlerinin dışında geniş katılımlı Danışma Kurulu ve bir çok yerel danışma toplantısı ile yerel ve ulusal sivil toplum örgütlerinin ve aktivistlerin görüşlerini ve önerilerini dinliyor, STÖ’ler ve aktivistler için deneyim paylaşımı alanları oluşturuyor.

Bu çalışmaların devamı olarak Sivil Düşün AB Programı destek süreçlerinin güçlendirilmesi, Aktivist Programı uygunluk kriterlerinin gözden geçirilmesi ve başvuru & uygulama süreçlerinin sivil toplum örgütleri ile aktivistlerin ihtiyaçlarına göre güncellenmesi amacıyla Yerel Yönlendirme Toplantıları gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz. Yerel Yönlendirme Toplantılarının ilk etapta Ankara, İstanbul, İzmir, Adana-Mersin illerinde gerçekleştirilmesi, diğer iller için daha sonra tekrar çağrıya çıkılması planlanıyor. Yerel Yönlendirme Toplantıları için hak temelli çalışan STÖ ve aktivistler başvuru yapabilirler. Yönlendirme toplantılarına Sivil Düşün Aktivist Programı’ndan destek alan ve alamayan tüm örgütlerin ve aktivistlerin katılımını farklı bakış açıları ile birlikte karar süreçlerinin şekillendirilmesi açısından oldukça önemsiyoruz.

Ankara, İstanbul, İzmir, Adana-Mersin illeri için toplantı ve son başvuru tarihlerini aşağıda bulabilirsiniz. Toplantıya katılım için illerin son başvuru tarihlerine göre info@sivildusun.eu adresine e-posta ile veya 0543 730 5274, 0312 428 05 62 telefonları aracılığı ile başvuru yapabilirsiniz.

Toplantı tarihleri:Son başvuru tarihleri:

30 Temmuz (Perşembe) – Ankara27 Temmuz (Pazartesi)

31 Temmuz – İstanbul28 Temmuz (Salı)

9 Eylül Adana – Mersin04 Eylül (Cuma)

14 Eylül – İzmir04 Eylül (Cuma)

Detaylar için Tıklayınız

Proje Panosu

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.