Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Sinema Yapmak İsteyen Kadınlar İçin Atölyeler Başlıyor

Güncelleme Tarihi 24.09.2018

Yaşamda Kadın ve Sanat Derneği “Mahallemizin Kadınları Sinema Yapıyor” atölyesiyle İzmirlilerle buluşmaya hazırlanıyor. Seferihisar'da 10 hafta sürecek atölyelerin ardından Dernek, farklı illerde çalışmalarına devam edecek. Atölyenin açılışı 29 Eylül saat 15.00'te Teos Yazarlar Evi Araştırma ve Uygulama Merkezi’ gerçekleştirilecek. 

Atölyede teknik ve uygulama dersleri, film gösterimleri ve incelemeleri, yer alırken kadın-sanat-ekoloji başlıklarında 3 farklı panel de gerçekleştirilecek. Program koordinatörlüğünü belgesel sinemacısı Kibar Dağlayan Yiğit yapacağı atölye serisinde Kibar Dağlayan Yiğit (Belgesel Yapımı, Yönetimi ve Yazımı) ve Yavuz Gümüş (Görüntü Yönetmeni ve Uygulama) ana eğitmenler, Prof Dr. Selahattin Yıldız (Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı), Burhan Gün, Prof. Dr. Semir Aslanyürek (Marmara Üniversite Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi), Elif Dağdeviren (Film Yapımı), Semra Güzel Korver (Belgesel Yapımı), Bingöl Elmas (Belgesel Yapımı), Jale İncekol (Senaryo ve Film Yönetmenliği), Neslihan Eyüboğlu Schmidt (Senaryo Yazımı) konuk eğitmenler olarak yer alacak.

Programın kontenjanı 20 kişi ile sınırlı.

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.