TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Siirt Ajans - 17.04.2009

Güncelleme Tarihi 08.12.2010

SİVİL TOPLUM GELİŞTİRME MERKEZİNDEN EĞİTİM SEMİNERİ

STGM Diyarbakır Yerel Destek Merkezi, toplumsal cinsiyet eşitliğine dikkat çekmek için STK’lara yönelik eğitim semineri düzenliyor.

Diyarbakır Miroğlu Otel’de gerçekleştirilen seminere Siirt Kültür Turizm Sanat ve Kalkınma Derneği Başkanı Hifzullah Eryeşil’in yanı sıra çevre illerden 25 sivil toplum kuruluşunun temsilcileri de katılıyor.

"Toplumsal Cinsiyet Eşitliği"nin ele alındığı seminere konuşmacı olarak katılan STGM Eğitim Uzmanı Feray Salman, cinsiyete dayalı ayrımcılık ve eşitsizliğin yalnız kadın örgütlerinin değil, bütün toplumun sorunu olduğunu vurguladı. Sivil toplum örgütlerinin ve üyelerinin cinsiyet hedefi ile kendi hedefleri arasındaki bağlantıları da anlatan Salman, toplumsal cinsiyetin tanımı ile görünümleri üzerinde durdu.

Pazar gününe kadar devam edecek eğitim seminerini, STGM Diyarbakır Yerel Destek Merkezi Koordinatörü Lezgin Yalçın ve iletişim sorumlusu Ezra Yıldırım organize ediyor.

http://www.siirtajans.com/news_detail.php?id=2478

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.