Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Şiddetsiz ve Eşitlikçi Bir Spor için Senin de Yapabileceklerin Var

Güncelleme Tarihi 26.05.2015

Genç Hayat Vakfı, şiddetsiz ve toplumsal cinsiyet eşitliğine sahip bir spor kültürünün benimsenmesi ve yaygınlaştırılması için
tezahürat yarışması başlattı.

 

Tezahürat yarışması, şiddet ve nefret söylemi içermeyen, toplumsal cinsiyet eşitliğine sahip bir spor ve futbol kültürünün benimsenmesi ve yaygınlaştırılması amacı ile Eşitlik Taraftarları projesi kapsamında başlatıldı. Genç Hayat Vakfı Genel Müdürü Uğur Gülderer, toplum genelinde etik değerlerin hakim olduğu, şiddet içermeyen ve toplumsal cinsiyet eşitliğine bağlı bir spor kültürünün benimsenmesi, bireylerin bu doğrultuda eğitim almaları ile mümkün olduğunu belirtti. Ayrıca projenin tanımlanan bu amaca yönelik olarak, farklı hedef kitlelerini kapsayan, çarpan etkisi yüksek, yenilikçi ve sürdürülebilir bir çözüm modeli teşkil ettiğini de sözlerine ekledi.

Bu gerekçe doğrultusunda düzenlenen yarışmaya katılım; bireysel veya grup olarak bir video ile tezahüratın çekilmesi, Genç Hayat Vakfı Yarışma sayfasına yüklenmesi ile gerçekleşmektedir. Tüm videolar arasından en çok beğeni alan 10 video halk oylaması ile belirlenecektir. Bu 10 video arasından ilk üç videonun seçim kararı da yarışma jürisi tarafından belirlenecektir. Kazanan üç video sahibi ise, Milli Takım oyuncularının imzalayacağı Milli Takım forması kazanacaktır.

Genç Hayat Vakfı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı desteği ile hayata geçen bu yarışma projesi ile, sporda şiddetsiz ve eşitlikçi bir bilincin yaygınlaştırılması planlanıyor. Yarışmaya katılmak ve projeye destek vermek için yarışma sayfası linki: https://www.facebook.com/genchayatvakfi/app_154581087931912

Yarışma Takvimi

Son Katılım: 28 Mayıs 2015

Oylama Son Gün: 3 Haziran 2015

Kazanların Açıklanması: 6 Haziran 2015*

Ödül:

3 Kişiye İmzalı Milli Takım Forması

*Sonuçlar Facebook ve web sayfamız üzerinden açıklanacaktır.

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.