Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter

ŞİDDETSİZ EYLEMİN GÜCÜNÜ ANLAMA

Güncelleme Tarihi 02.10.2014

Konu: Şiddetsiz Eylemin Gücünü Anlama
Konuşmacı: Hardy Merriman, International Center on Nonviolent Conflict, Başkan Yardımcısı
Tarih: 02.10.2014, Perşembe
Saat: 19:00 p.m.
Yer: Cezayir Toplantı Salonu, Hayriye sokak,12

logo

 

Konuşmacı Hardy Merriman hakkında...

Uluslararası Şiddetsiz Çatışkı Merkezi - International Center on Nonviolent Conflict Başkan Yardımcısı ve İçerik Geliştirme Direktörü olan Hardy Merriman, son 12 yıldır dünyada hak, özgürlük ve adalet mücadelesi yürüten şiddetsiz direniş hareketleri üzerine çalışıyor. Akademisyenlere, uygulamacılara ve sivil toplum üyelerine dönük seminerler, kurslar ve konferanslar veriyor.

Sosyal, politik ve ekonomik değişim için yürütülen şiddetsiz hareketlerin teorisi ve pratiği, şiddetsiz hareketlerin politik şiddete karşı mücadeledeki rolü, 1960'larda Amerika Birleşik Devletleri'nde işçi örgütlenmeleri de dahil olmak üzere çeşitli konularda yazılar yayınladı.

Hardy, Avustralya Barış ve Çatışkı Çalışmaları Merkezi (Avustralia Center for Peace and Conflict Studies), Cambridge Üniversitesi, İşkence Mağdurları Merkezi (The Center for Victims of Torture), Tufts Üniversitesi Fletcher Hukuk ve Diplomasi Fakültesi (Tufts University Fletcher School of Law and Diplomacy), Harvard Üniversitesi gibi pek çok üniversite ve organizasyonda şiddetsiz eylem ve şiddetsiz hareketler üzerine seminerler verdi.

Hakkında daha fazla bilgi için: http://hardymerriman.com/

K
aynak: www.sarm-nvrc.org

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.