TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Sektörel Araştırma Raporu Yayınlandı

Güncelleme Tarihi 14.04.2015

Birleşmiş Milletler Ortak Programı kapsamında Sabancı Vakfı Hibe Programı mali desteğiyle yürütülen ‘Genç Kadınlar ve İstihdam Dünyası’ projesi kapsamında işveren araştırması yapıldı.

TOKAGEDER

Bu araştırma, Kocaeli il sınırları içerisinde faaliyet gösteren çeşitli büyüklükte ve sektörde faaliyet gösteren işveren firmaların yetkili kişileriyle, yüz yüze görüşmeler yaparak, bir soru formu üzerinde, belli soruların kapalı uçlu, belli soruların açık uçlu yöneltilmesi yöntemi ile Ekim 2014 – Aralık 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir. Araştırmada 30 firma ile görüşülmüş ve çok önemli bulgular elde edilmiştir. Bu raporda aynı zamanda yaklaşık 45 üniversite son sınıf öğrencisi veya mezun genç kadınla da toplantılar yapılarak, istihdam sektörü ile ilgili bilgileri, beklenti ve korkuları da irdelenmiştir.

Rapor için tıklayınız veya eki indiriniz.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.