TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Şehir Eşleştirme Projesi Eğitim İhtiyaç Analizi Çalışmasına Katkı Bekleniyor

Güncelleme Tarihi 28.06.2018

Avrupa Birliği Bakanlığı koordinasyonunda İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü, Türkiye Belediyeler Birliği ve Vilayetler Birliği işbirliğinde yürütülen  “Türkiye ve Avrupa Birliği Arasında Şehir Eşleştirme Projesi”nin uygulaması için bir ihtiyaç analizi anket çalışması yayınlandı.

Proje Türkiye ve AB üyesi ülkelerdeki yerel yönetimler arasında bilgi ve deneyim paylaşımını sağlayacak kalıcı köprüler kurulması hedeflerken,  proje kapsamında hibe projelerinin yanı sıra çalıştaylar, eğitim programları, çalışma ziyaretleri, etki değerlendirme analizleri ve şehir eşleştirme konferanslarının yapılması gibi çeşitli faaliyetlerin de hayata geçirilmesi planlanıyor. Çalışmaların, güncel ve gerçek ihtiyaçlara cevap vermesini temin etmek üzere de  AB alanında çalışan kamu/özel sektör/üniversite ve sivil toplum kesimi çalışanlarına yönelik bir ihtiyaç analizi çalışması hazırlandı. Çalışmadan elde edilecek bulgular, başta eğitimler olmak üzere proje kapsamındaki bütün kapasite geliştirme faaliyetlerine temel teşkil edecek. Yerelde ihtiyaç duyulan konu başlıklarının tespit edilmesine katkıda bulunmak için hazırlanan ankete buradan ulaşabilirsiniz.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.