TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

SEHAK, Edirne’de Hafıza Yürüyüşü Eğitimi Düzenliyor

Güncelleme Tarihi 29.08.2019

Sivil ve Ekolojik Haklar Derneği (SEHAK), Anne Frank’ın yaşam öyküsü üzerinden temel haklar ve demokratik değerler öğretimi gerçekleştirdiği Hafıza Yürüyüşünü 27-29 Eylül 2019 tarihleri arasında Edirne'de düzenleyecek. 

 
SEHAK’ın düzenlediği çalışma, eğitim odaklı yaratıcı bir video atölyesi olup, özellikle genç katılımcıların yaşam alanları ve bu alanların hafızası üzerine eleştirel bir bakış açısı kazanmalarını amaçlıyor.  Mekanlara, olaylara ve tarihe dair farklı yaklaşımlar konusunda farkındalık arttırmanın yanı sıra, bu konudaki farklı yaklaşımlara eleştirel bakabilmeyi de teşvik eden  Hafıza Yürüyüşü eğitiminde  katılımcılar mekân ve hafıza kavramlarına dair kuramsal bilgi ve video çekimine dair teknik bilgiler edinmenin yanı sıra, Hafıza Yürüyüşü eğitiminin metoduna da hâkim hale geliyorlar.
 
Üç gün süren eğitimde toplam 6 kişi biraraya gelecek ve konunun uzmanlarından eğitim alacak. Eğitime son başvuru tarihi 18 Eylül 2019, Çarşamba.
 
Başvuru yapmak için lütfen tıklayınız.
 
Detaylı bilgi almak için lütfen bakınız.
 
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.