TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Sarıyer Belediyesi – 29.06.2010

Güncelleme Tarihi 29.05.2012

Kent konseyinden sivil toplum kuruluşları semineri

Sarıyer Kent Konseyi’nin yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve kent konseylerinin işleyişi üzerine başlattığı seminerler dizisinin ikincisi Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM) temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Sarıyer Kent Konseyi’nin yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve kent konseylerinin işleyişi üzerine başlattığı seminerler dizisinin ikincisi Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM) temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

 Sivil toplum kuruluşlarının kapasitelerinin güçlendirilmesi için ülkemizde yol gösterici kurum olarak çalışan Sivil Toplum Geliştirme Merkezi’nin temsilcileri Seda Alp ile Erkut Ertürk’ün birlikte verdikleri seminere, Kent Konseyi Genel Sekreteri Nelih Akay, Sarıyer kent konseyi üyeleri, meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve mahalle muhtarları katıldı. Katılımcılar, sivil toplum kuruluşlarının katılımcılık ve yerel yönetimlerde söz sahibi olmaları noktasında deneyim kazanmaları ve kuruluşların kapasite artırımı konularında bilgi aldılar.

Seminerde, sivil katılım ve STK’larda diyalog artırımına yönelik çalışmalar yürüttüklerini belirten Seda Alp, Göç Platformu, Otizm Platformu, Roman Örgütleri gibi oluşumlara da destek verdiklerini ve başarılı çalışmalara imza attıklarının altını çizdi. STGM’nin farklı aktivistlerin bir araya gelerek oluşturduğu bir dernek olduğunu belirten Erkut Ertürk ise kampanya stratejileri belirleme, kamuoyu oluşturma gibi konularda kurumlardan talep geldikçe eğitimler verdiklerini söyledi.

Avrupa Birliği projelerine başvurmanın zorlu ve karmaşık bir süreç olduğuna değinen konuşmacılar, sivil toplum kuruluşların ayrıca projelere başvurmaları ve yürütmeleri konusunda da destek sağladıklarını ifade ettiler.

Poligon Mahallesi’ndeki Orhan Saka Amatörler Evi’nin konferans salonunda gerçekleştirilen seminerin moderatörlüğünü yapan Sarıyer Kent Konseyi Yürütme Kurulu Başkanı Adnan Ayber, ilçemizde kent konseyinin doğru algılanması ve yerel yönetime daha çok katılmasını sağlamak amacıyla başlattıkları seminerlerin ikincisini yaptıklarını ve bu tür seminerlere devam edeceklerini söyledi.

http://www.sariyer.bel.tr/haberler/510/kent-konseyinden-sivil-toplum-kuruluslari-semineri.aspx

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.