TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Sakarya Gazetesi - 01.12.2007

Güncelleme Tarihi 12.01.2011

Barış Teminatı

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM) Eskişehir Yerel Destek Merkezi Odupazarı Belediye Başkanı Burhan Sakalllı ve çok sayıda protokol üyelerinin katılımları ile açıldı. Başkan Sakallı açılışta yaptığı konuşamada;" Bu çalışma Eskişehir'deki bütün kesimlerin barış ve esenlik içinde yaşayacağının teminatıdır" dedi.

Demokrasinin başarısı

Avrupa Komisyonu Sivil Toplum Kurumsal Yapılandırma Daire Başkanı Michael Voegel, Türkiye'de sivil toplum ve kamu kuruluşları arasındaki işbirliğini geliştirmek için çalışmalar yaptıklarını söyledi. Voegel , Eskişehir'de Sivil Toplum Geliştirme Merkezi'nin (STGM) açılışında yaptığı konuşmada, kentteki sivil toplum kuruluşlarının yürüttükleri faaliyetlerden etkilendiğini; STGM'nin kurulmasıyla sivil toplum kuruluşlarının etkinliğinin daha da artacağını belirtti. STGM Başkanı Levent Korkut ise sivil toplum kuruluşlarındaki inancın, bu kuruluşları daha iyi yerlere getirdiğini; sivil toplumların başarısının demokrasinin başarısı olduğunu söyledi. 

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.