Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Sağlık Okuryazarlığı ve Sağlık Hakları Projesi Devam Ediyor

Güncelleme Tarihi 02.07.2014

“Genç Sağlık Savunucuları, Sağlık Okuryazarlığı ve Sağlık Hakları” Projesi kapsamında Ankara, İstanbul, Muş ve Mardin’de 100 kişiye sağlık ve kanser okuryazarlığı eğitimi verildi.

onkosev - Muş Onkoloji Hastaları Yardımlaşma ve Sevgi DerneğiMuş Onkoloji Hastaları Yardımlaşma ve Sevgi Derneği (ONKO-SEV) ile Genç Birikim Derneği (Genç-Bir-Der) tarafından Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’na sunulan “Genç Sağlık Savunucuları, Sağlık Okuryazarlığı ve Sağlık Hakları” Projesi kapsamında 100 kişiye sağlık ve kanser okuryazarlığı eğitiminin verilmesine başlandı.

Tarihi Murat Köprüsündeki bir lokantada düzenlenen basın toplantısında konuşan ONKO-SEV Yönetim Kurulu Başkanı ve Muş Devlet Hastanesi Yöneticisi Op. Dr. Özgür Ömer Yıldız, Ankara, İstanbul, Mardin ve Muş olmak üzere 4 ildeki gençlerle bir araya gelerek Sağlık ve Kanser Okuryazarlığı Eğitmen Eğitimi programını başlattıklarını söyledi.

DSCF0662

Yıldız, “Gelecek hafta ise Mardin’de eğitimlere devam edeceğiz. Her ilde gerçekleştirilen programın Muş ayağı çok verimli geçti. Bu programlar tamamlandıktan sonra Muş, Ankara, İstanbul, İzmir, Trabzon ve Adana illerinde de yerel eğitimler düzenleyeceğiz. Sağlık okuryazarlığı eğitimini tamamlayan gençler yerel düzeyde eğitim vermeye devam ederek farkındalık oluşturmanın öncüleri olacaklar” diye konuştu.

Düzenlenen programa katılan Muş Belediye Başkanı Feyat Asya ise “Kanserle ilgili verilen eğitimlerin ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz ve herkesin bilmesi için de devam etmesi gerekiyor” dedi.

Projenin çıktılarından olan Sağlık Okuryazarlığı Anketi‘ne katılarak siz de bize destek verebilirsiniz. Birkaç dakikanızı ayırırsanız memnun oluruz.

Kaynak: projelist

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.