TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Sabancı Vakfı Toplumsal Gelişme Hibe Programı Çok Yakında Açılıyor!

Güncelleme Tarihi 25.10.2013

Kadın, Genç ve Engellilerin eşit fırsatlara sahip olmalarını ve topluma aktif katılımlarını destekleyen Sabancı Vakfı, bu hedef kitlelere yönelik çalışmalar yürüten sivil toplum kuruluşlarının projelerini desteklemek için 2014 Toplumsal Gelişme Hibe Programı’nı başlatıyor. Hibe Programı 3 Ocak 2014 itibariyle Sabancı Vakfı web sayfası üzerinden (www.sabancivakfi.org) başvurulara açılacak, 21 Şubat 2014 tarihinde ise başvurulara kapatılacak.

haber fotoğrafToplumsal Gelişme Hibe Programı kapsamında ayrımcılığa maruz kalan kadın, genç ve engellileri hedef alan projelere destek verilecektir. Projelerin, kadın, genç ve engellilere yönelik ayrımcılık ve fırsat eşitsizliği ile mücadele eden, ekonomik hayata katılımın önündeki engelleri kaldıran ve bu hedef kitlelerin topluma katılımını teşvik eden çalışmaları kapsaması beklenmektedir.

Dernek, vakıf, kooperatif ve üniversitelerin başvuruda bulunabileceği Hibe Programı kapsamında yalnızca ortaklıkları bulunan projelere destek verilecektir. Projelerin Temmuz 2014 itibariyle başlaması, uygulama süresinin maksimum 12 ay olması ve temel faaliyetlerinin Türkiye sınırları içerisinde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Hibe Programı kapsamında proje başına hibe tutarı en az 40.000 TL, en fazla 250.000 TL olarak belirlenmiştir.

Program kapsamında yerelde çalışmalar yapan küçük ölçekli kurumların yanı sıra, bölgesel, ulusal ve/veya uluslararası boyutta çalışmalar yapan orta/büyük ölçekli kurumlara da destek verilecektir.

Geçmiş Hibe Programı kapsamında desteklenen projeleri incelemek için http://www.sabancivakfi.org/sayfa/desteklenen-projeler sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.