Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Sabancı Vakfı Hibe Programı Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 02.01.2019

Kadınların, gençlerin ve engellilerin eşit fırsatlara sahip olmalarını ve topluma aktif katılımlarını sağlamak amacıyla hibe desteği sunan Sabancı Vakfı yeni dönem duyurusunu yayınladı. Sabancı Vakfı yeni dönemde sivil toplum kuruluşlarının “eğitim” başlığında uygulayacağı projeleri bekliyor. Proje başvuruları 8 Şubat 2019 Cuma günü saat 17.00'de sona erecek. 

Hibe kapsamında proje başına en az 50 bin TL, en fazla 200 bin TL destek sunulacak. 

2019 yılı hibe programı çerçevesinde; kadın, genç ve engellilere yönelik “Kaliteli Eğitimin Desteklenmesi”, “Eğitime Erişimin ve Devamın Sağlanması” ve “Hak Temelli Yaygın Eğitim Çalışmalarının Desteklenmesi” amacıyla sivil toplum kuruluşlarından gelecek başvuruları değerlendirilecek.

Vakıf, başvuru yapacak kurumların projelerinin, kadın, genç ve engellilerin toplumsal hayata katılımlarında maruz kaldıkları ayrımcılıkla mücadele eden, bu çerçevede bu hedef kitlenin eğitim yoluyla güçlenmesini destekleyen çalışmaları kapsamasını bekliyor.

Hibe başvurusunda bulunmak isteyen kurumların en az bir ortak ile başvuru yapmakalrı gerekmektedir. 

Projelerin en erken 8 Temmuz 2019 itibariyle başlaması, en geç 7 Temmuz 2020 tarihinde son bulması ve temel faaliyetlerinin Türkiye sınırları içerisinde gerçekleştirilmesi
beklenmektedir.

Hibe programı kriterleri hakkında bilgi almak ve başvuru yapmak için 2019 Başvuruları sayfasını, geçmiş yıllarda desteklenen projeleri incelemek için Tamamlanan Projeler sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.