Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Rota Haber - 15.05.2008

Güncelleme Tarihi 08.11.2010

Daha güçlü STK'lar için AB fonu

Avrupa Birliği’nin finanse ettiği, “Türkiye’de Sivil Toplumun Desteklenmesi, Katılımcı Demokrasi İçin Yerel Hareket” başlıklı hibe programı kapsamında sivil toplum kuruluşlarının (STK) küçük ölçekli projelerine toplam 400 bin Euro destek sağlanacak

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi tarafından yapılan açıklamaya göre, Türkiye’de STK’ların kapasitelerini güçlendirerek katılımcı demokrasinin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla başlatılan hibe programına, toplumsal, cinsiyet, çevre ve doğanın korunması, çocuk hakları, engelli hakları, gençlik, insan hakları, yerel kültür ve kültürel haklar alanlarında çalışan yerel STK’lar katılabilecek. STK’lar programa, bilinç oluşturma, tanıtım ve halkla ilişkiler, ağ oluşturma ve katılımcı süreçler konularındaki projelerini sunacak.

Toplam bütçenin 400 bin Euro olduğu program kapsamında STK’lar tarafından yürütülecek projelere en az 5 bin, en fazla 10 bin Euro destek sağlanacak.

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi’nin teknik uygulamasından sorumlu olduğu programa son başvuru tarihi 4 Temmuz olarak belirlendi. Başvurulara ilişkin belgelere www.mfib.gov.tr, eski.stgm.org.tr adreslerinden ulaşılabilecek.

http://www.rotahaber.com/haber/20080515/Daha-guclu-STKlar-icin-AB-fonu.php

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.