Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Roman Toplumu Gençlik Eğitim ve Kalkınma Derneği Çalışmalarına Hızla Devam Ediyor

Güncelleme Tarihi 07.08.2019

İzmir'de çalışma yürüten ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE Kurumsal Destek Programı faydalanıcılarından Roman Toplumu Gençlik Eğitim ve Kalkınma Derneği'nin (ROMGADER) Roman kadınlara meslek edindirmek amacıyla düzenlediği dikiş-nakış kursu katılımcıların eserlerinin sergilenmesiyle tamamlandı. Sergide katılımcıların hazırladığı geleneksel Roman giysileri ve çocuk gösteri kıyafetleri sunuldu. 

Sergi ve sertifika töreninde konuşan ROMGADER Başkanı Emin Karameşe Roman kökenli vatandaşlara yönelik meslek edindirme kurslarının süreceğini söylerken "Romanları sosyal ve ekonomik yaşamda güçlendirmek için çeşitli dallarda kurslar açıyoruz. Bu yıl gerçekleştirdiğimiz dikiş-nakış kursu da çok güzel geçti. Kadınlar meslek edinme şansı buldu, aralarında kendi işyerlerini açmaya hazırlananlar da var. Eylül ayı itibariyle tekrar eğitime başlayacağız." diye konuştu.

Geçtiğimiz Pazar günü düzenlenen sergide katılımcılar aynı zamanda sertifikalarını da aldı. 

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.