Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter

Raoul Wallenberg Enstitüsü İnsan Hakları Araştırmaları Hibe Programı

Güncelleme Tarihi 09.10.2019

Raoul Wallenberg Enstitüsü (RWI) Türkiye Programı, İnsan Hakları Eğitimi Kapasite Geliştirme Programı kapsamında verilen 2016 İnsan Hakları Araştırmaları Hibe Programı(İHAHP) için başvurular başlamıştır.

Türkiye’de insan hakları eğitiminin ve araştırmalarının desteklenmesine yönelik hazırlanan programa Türkiye’de bulunan üniversitelerde görev alan akademisyenler, eğitimlerini sürdürmekte olan yüksek lisans ve doktora öğrencileri başvurabilecektir.

Araştırma konularının Türkiye’de güncel insan hakları konuları ile yakından ilişkili olması beklenmektedir. Araştırmanınplanlanan süresi en fazla 6 ay olmalı ve tamamlanmış araştırma raporunun ve araştırma ile ilgili makalenin teslim tarihi 30 Kasım 2016 tarihini geçmeyecek şekilde planlanmalıdır. Seçilen her bir araştırma için sağlanacak hibe miktarı maksimum 15.000 TL olacaktır.

Başvurular en geç 14 Mart 2016 Pazartesi Saat 24.00’a kadar elektronik olarak turkey@rwi.lu.se adresine gönderilmelidir. Bu tarihten sonra yapacağınız başvurular dikkate alınmayacaktır.

İnsan Hakları Araştırmaları Hibe Programı başvuru koşullarına ve başvuru formlarına ulaşmak için tıklayınız.

Raoul Wallenberg Enstitüsü (RWI) Türkiye Programı

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.