Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Projem İzmir - Yerelde Kapasite Geliştirme Eğitimleri

Güncelleme Tarihi 11.02.2019

İzmir Kalkınma Ajansı ve Avrupa Birliği Başkanlığı İzmir Temsilciliği işbirliğiyle Mart ayında “Projem İzmir - Yerelde Kapasite Geliştirme Eğitimleri” düzenlenecek. 

İzmir’deki sivil toplum kuruluşları ve kooperatiflerin kurumsal kapasitelerinin geliştirilmesine, proje geliştirme ve yürütme kapasitelerinin artırılmasına, AB mali kaynakları başta olmak üzere ulusal ve uluslararası kaynaklardan daha etkin bir şekilde faydalanmasına katkı sağlamak amacıyla düzenlenecek olan eğitimlere İzmir'de yerleşik dernek, vakıf ve kooperatifler başvuru yapabilecek. Başvurular için son tarih 21 Şubat 2019 Perşembe günü saat 17.00'dir. 

50 kişilik bir gruba yönelik düzenlenecek eğitimler üçer günlük periyotlar halinde 2 ayrı modülde uygulanacak ve toplam 6 gün sürecek.

1. Modül: 11-13 Mart 2019

Tarih

Eğitim Konusu

11 Mart 2019

AB ve İZKA Fon Kaynakları

Sosyal Girişimcilik ve Sosyal Kooperatifçilik

12 Mart 2019

Dernek ve Vakıflar İçin:

Kaynak Geliştirme – Gönüllü Yönetimi

Kooperatifler İçin:

Kanvas İş Modeli

13 Mart 2019

İhtiyaç Analizi Çalıştayı

 

2. Modül: 25-27 Mart 2019

Tarih

Eğitim Konusu

25-26-27 Mart 2019

Uygulamalı Proje Hazırlama Eğitimi

Açıklamalar:

  1. Her kuruluştan, en fazla iki temsilci eğitimlere katılım sağlayabilecektir.
  2. Katılımcılardan herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.
  3. Toplam 2 modülden oluşan eğitimlere tam zamanlı devam ederek verilen uygulamalı çalışmaları tamamlayan katılımcılara “Katılım Belgesi” verilebilecektir.
  4. İzmir Kalkınma Ajansı ve Avrupa Birliği Başkanlığı, katılım formunda yer alan bilgilerin doğruluğunu teyit etmek amacıyla katılımcılardan ek bilgi/belge talep edebilecektir.
  5. Eğitimlere başvuruda bulunan adayların başvuru formunda belirtilen kuruluşu temsil ettiğine dair daha sonra bir belgelendirme talep edilebilecektir.
  6. Eğitime kabul edilen adaylara eğitim yeri ve diğer konular hakkında e-posta yoluyla bildirimde bulunulacaktır.
  7. İzmir Kalkınma Ajansı ve Avrupa Birliği Başkanlığı katılımcıların belirlenmesinde deneyim, proje hazırlama becerisi, sektör dağılımı vb. konularda ek kriterler belirleme ve programda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Başvuru:

Başvuru yapmak isteyenelr 21 Şubat 2019 Perşembe günü saat 17.00’a kadar https://tr.surveymonkey.com/r/basvuruformu adresinden başvurularını gerçekleştirebilirler.-

Eğitimler hakkında ayrıntılı bilgi için mustafa.ustunel@izka.org.tr adresine e-posta gönderilirsiniz. 

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.