TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi İçin İzmir'deydik

Güncelleme Tarihi 10.02.2020

STGM olarak kurulduğumuz günden bugüne kapasite güçlendirme eğitimlerimizin başında gelen proje döngüsü eğitimi için geçtiğimiz hafta İzmir ve çevre illerde hak temelli çalışma yürüten örgütlerle buluştuk.

Proje döngüsündeki genel ilkeler, sorun ve paydaş analizleri, bütçe, faaliyet planı oluşturma gibi proje yazım ve uygulamasında dikkat etmeniz gereken en önemli konuları ele aldığımız Proje Döngüsü Eğitimi 6-8 Şubat 2020 tarihleri arasında İzmir'de düzenlendi. 
 
 
Üç gün süren eğitimin ilk gününde sivil toplum için proje olanakları ve kaynakları ve iyi örnekleri konuşurken, proje hazılrık sürecinin önemli başlıkları olan paydaş, sorun, hedef ve strateji analizini ele aldık. ikinci gün mantıksal çerçeve matrisi oluşturma, izleme ve müdahale mantığı yaklaşımı üzerine çalışırken, son gün ise bütçe ve risk yönetimi, insan kaynakları ve iç paydaş yönetimi üzerine çalıştık.
 
 
Eğitime katılan örgütler şöyle;
 
Altınokta Körler Derneği Manisa Şubesi, Balçova Engelli Hakları Derneği, Bir Hayata Dokun Derneği, Biyonik Kulaklı Çocuklar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Ege Bölgesi Görsel ve Plastik Sanatlar Derneği, ENVERÇEVKO,  Ege Tarım ve Kadın Derneği, Eşpedal Derneği, Hipokrat Sağlık Hizmetleri ve Danışmanlık Derneği, İzmir Çocuk Çalışmaları Ağı, Kültürel Araştırmalar Vakfı, Lokman Hekim Sağlık Vakfı, Renkli Güvercin LGBTİ+, Sivil Yaşam Derneği, Türetim Ekonomisi Derneği, Uşak Tanıtım ve Kültür Gönüllüleri Derneği, Kadın Haklarını Koruma Derneği.
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.