TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Prestij Haber - 26.06.2008

Güncelleme Tarihi 08.12.2010

VİED çalışmalarını yeni dernek ofisinde yürütecek

Van İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği İŞGEM'de başlattığı dernek çalışmalarına yeni ofisinde devam ediyor.

Şehir merkezine uzak olmanın dezavantajları olduğunu anlatan VİED Yönetim Kurulu Başkanı Filiz Yörükoğlu, 01.06.2008 tarihinden itibaren Halitoğlu İş Merkezinde çalışmalarına başladıklarını, doğru ve güzel işler yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını anlattı.

Yeni bir cihazlanma kampanyası başlatacaklarını ve işitme engelli eğitimi konusunda ailelerle aile toplantılarında devam edeceklerini sözlerine ekleyen Yörükoğlu, Van'da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ile işbirliğine gidilerek engellilere hizmet veren STK'ların yer ve finansman sıkıntılarının giderebilmesi için çalışma başlattıklarını kaydetti.

Dernek olarak STGM'nin Trabzon'daki STK eğitimlerine katılarak amatörce başladıkları bu faaliyetlerde profesyonelleşmek istediklerini sözlerine ekleyen Yörükoğlu, Van ilindeki işitme engelli çocuk ve ailelerinin ciddi sıkıntılar içinde olduğunu; yerel yönetimlerin, işadamlarının duyarlı olmaları gerektiğini ifade etti.

Yörükoğlu, "VİED olarak vizyonumuz işitme engeliyle doğan çocukların duyup konuşabileceği gerçeğini yaymak için çalışıyoruz. Bu çabamıza yılmadan devam edeceğiz" dedi.

http://www.prestijhaber.net/haber_detay.php?haber_id=7704

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.