Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Pozitif LGBTİ+ İnisiyatifi

Güncelleme Tarihi 10.11.2017

Pozitif LGBTİ+ İnisiyatifi  HIV/AIDS ve CYBE(Cinsel Yolla Bulaşan Enfeksiyonlar) alanında faaliyet yürütmek için kurulmuş bir oluşumdur.

haber fotoğrafıİnisiyatif kendini şöyle tanımlıyor:

HIV ile yaşayanlar her gün toplum tarafından birçok ayrımcılığa maruz bırakılıyor. Bugün hâlâ cinselliğin tabu sayıldığı dünyada bizler HIV ile yaşayan LGBTİ+'ların uğradığı ayrımcılıklar hakkında sesimizi duyurmak için mücadele eden bir örgütüz. Pozitif LGBTİ+ İnisiyatifi olarak HIV/AIDS fobinin oluşturduğu duvarları yıkmayı ve hem LGBTİ+'lar hem de HIV+'lar için daha yaşanılabilir bir coğrafya yaratmayı hedefliyoruz.

Uluslararası HIV/AIDS bilgilerinden hareketle Ankara yerelinde ve ulusalda HIV aktivizmi yürütmeyi planlıyor ve LGBTİ+'ları HIV ve CYBE konularında bilgilendirmeyi amaçlıyoruz.

AIDS dolayısıyla hayatını kaybedenleri önemseyerek giriştiğimiz mücadelemizde artık HIV/AIDS'in ölümcül bir durum olmadığını, gerekli önlemlerle kişinin hayatına kaldığı yerden sağlıklı bir şekilde devam edebildiğini, baskılama yöntemiyle virüsün aktarım yollarının kesildiğini, kondomun yalnızca HIV değil bir çok CYBE'den koruduğunu herkese duyurmak istiyoruz.

Mevcut transfobinin, homofobinin ve heteroseksist düzenin dönüştürülmesi gerektiğini yeniden hatırlatmak istiyoruz. Pozitif LGBTİ+ İnisiyatifi olarak her türlü cinsiyetçi, ayrımcı, homofobik, transfobik tutumun engellenmesi için mücadele vereceğimizi sizlerle paylaşmak istiyoruz ve mücadele alanındaki yerimizi alıyoruz.

Birlikte yaşamak mümkün.

Tabularını yık!

 

Facebok: pozitiflgbti

Twitter: @lgbtipozitif

İnstagram: lgbtipozitif

Pozitif LGBTİ+ İnisiyatifi

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.