Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter

Powercoders Projesi Kapsamında ​Kodlama Akademisi Başlıyor

Güncelleme Tarihi 21.11.2018

Bilgi teknolojileri şirketlerine ve departmanlarına kalıcı olarak yerleşecek eğitimli mültecileri ve yerel gençleri yetiştirmek amacıyla İsviçre'den yola çıkan Powercoders Projesi Türkiye KSS Derneği ve LIFT Vakfı işbirliğiyle Türkiye’de. Proje kapsamında 4 Aralık Salı günü İstanbul ücretsiz bir kodlama günü etkinliği düzenlenecek.  Etkinlik sonrasında seçilen yetenekler ise 13 haftalık kodlama eğitimine katılacak. 

 

Hem bilgi teknolojileri profesyonellerinden yoksun şirketlerin en uygun stajyerleri bulmasını sağlamak hem de yüksek nitelikli ama dezavantajlı konumdaki insanlara ulaşarak onlara yeni beceriler kazandırmak amacıyla tasarlanan proje herkesin katılımına açık.

Süreç Nasıl İşleyecek?

2019 yılı başında başlayacak Powercoders projesi kapsamında bir kodlama akademisi oluşturulacak ve İstanbul’da bir eğitim kampı kurulacak. Aşamalar ise şöyle; 

  1. Eğitime katılacak yeteneklerin seçilmesi,
  2. Seçilen gençlerin bilgi teknolojilerini ve kültürel temelleri öğrenmek için 13 haftalık eğitim kampına dahil edilmesi,
  3. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan isimlere 6-12 aylık staj imkânı sağlanması
  4. Katılımcılara staj süresince koçluk programı ile destek olunması.

Başvurmak için lütfen tıklayınız. 

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.