TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Perspectives 5. Sayısı Çıktı!

Güncelleme Tarihi 12.07.2013

Perspectives - Türkiye'den Siyasi Analiz ve Yorum'un 5. sayısı çıktı. Son sayımızda özel kapak konumuz "Gezi Parkı", dosya konumuz ise "Büyüme ve Sonuçları". 

perspectives logoBu yeni sayımızda dosya konumuza ek olarak Gezi Parkı'nın yıkımına karşı başlayan ve bir ay boyunca bütün Türkiye’ye yayılan protestoları inceliyoruz. Protestoların başlamasından önce belirlediğimiz dosya konumuz ise kapak konumuzla güzel bir bütünlük oluşturuyor.

Protestoların arka planını oluşturan meselelerden birinin “büyüme fetişizmi“ olduğu kanısındayız. Dolayısıyla, geniş bir dosya halinde işlediğimiz ekonomik büyüme "mucizesi", kalkınma, enerji ve aile politikaları ve jeopolitik büyüme çabalarıyla ilgili politikaların sıcak siyasal gündemi kavramaya ışık tutacağına inanıyoruz.

Deniz Özgür, Cengiz Çandar, Hayri Kozanoğlu, Ayşe Çavdar gibi pek çok ismin yazılarını bulacağınız bu sayımızda her zamanki gibi dış politika ve kültür alanlarında da birer makalemiz var. Perspectives'i keyifle okumanızı diliyor, eleştiri ve önerilerinizi bekliyoruz.

http://www.tr.boell.org/web/111-1691.html

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.