TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Pembe Hayat’tan “çalışma yaşamında translar” etkinlikleri

Güncelleme Tarihi 02.03.2015

Pembe Hayat Derneği, 3 Mart Dünya Seks İşçileri Hakları Günü sebebiyle önümüzdeki hafta boyunca “çalışma yaşamı ve translar” temalı etkinlikler düzenleyecek.

 
Fotoğraf: Ayşe Panuş
 
Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği’nin 3 Mart Kırmızı Şemsiye Seks İşçileri İnisiyatifi adı altında düzenlediği etkinlikler 7. yılında. Çalışma yaşamında cinsiyet kimliği temelli ayrımcılık, seks işçisi transların sorunları, ihtiyaçları ve talepleri ile sendikal mücadelede trans hakları gibi konular 3-6 Mart tarihleri arasında yapılacak etkinliklerde konuşulacak.
 
Derneğin açıkladığı program şöyle:
 
3 Mart 2015 / 14:00 Trans Kadın Seks İşçileri ile Bulgulama Toplantısı
                                     Yer: Mülkiyeliler Birliği
 
Seks işçiliği alanında trans kadınların sorunlarının ihtiyaçlarının ve derneğimizden beklentilerinin konuşulacağı bu toplantıda önümüzdeki dönem neler yapacağımıza dair veri toplanacaktır.
 
Etkinliğe katılacak seks işçisi transların derneği arayarak isimlerini bildirmeleri gerekmektedir. Buluşma esnasında Sokak Hayvanları için Mama bağışı Kampanyası’na destek için bağış toplanacaktır.
 
4 Mart 2015 / 17:00 Transfobiye Karşı Gol 
                                     Yer: Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü Halı Saha
 
Transfobiye karşı seks işçisi translar taraftar gruplarıyla futbol maçına çıkıyor. En fetiş kıyafetlerimiz ve topuklu ayakkabılarımızla sadece çarkta değil sahalarda da gol atarız.
 
5 Mart 2015 /15:00 Translara Yönelik PsikoSosyal Destek Mekanizmaları Çalıştayı
                                   Yer: Mülkiyeliler Birliği
 
Psikolog, psikiyatr, sosyal hizmet uzmanı ve sığınma evi deneyi olan kadın örgütlerinden alan çalışanları buluşuyor. Translara yönelik psiko-sosyal destek mekanizmalarının oluşturulması için sorunlar ve ihtiyaçların konuşulacağı bu çalıştayda uzmanlar bir araya gelecekler.
 
6 Mart 2015 /18:30 Belgesel Gösterimi: Metamorfosi 
                        19:15 Söyleşi: Çalışma Yaşamında Translar 
                        Konuşmacı: Sandeh Veet 
                        Moderatör: Derya Selay Tunç 
                        Yer: Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü Ahmet Taner Kışlalı Salonu
“Metamorfoz - Aşırı yol, bilgelik sarayına yol açar”
Yönetmen - Sandeh Veet
 
Bu kurgusal belgesel transeksüel bir bireyin değişimini anlatıyor. Anlatım seks işçiliği, uyuşturucu, HIV ve meditasyon aracılığı ile irdeleniyor… Konusu geçen kişi tüm bunları uç noktalarda yasayarak büyümüştür. Çalışma, aktivizm ve bireyin içindeki arayışları ile siyasi aktiviteler ve gerçeğin aranması yolunda ilerleyen bir metamorfozdur. 
 
Kaos GL
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.