TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Paris Zirvesine Doğru İklim Değişikliği Paneli 7 Aralık'ta İzmir'de

Güncelleme Tarihi 08.12.2015

İzmir Kent Konseyi 7 Aralık'ta Paris Zirvesine Doğru İklim Değişikliği Paneli düzenliyor.

İklim değişikliğinin en önemli sebeplerinden biri de insan faktörü mü, yoksa hala şüphe eden var mı ?Daha fazla orman yangını, daha fazla sel, daha fazla toprak kayması, kuraklık, bazı canlı türlerinin yok olması, iklim göçleri…

İklimdeki bu değişiklik esas olarak atmosferdeki sera etkisi yapan gazların artışından kaynaklanıyor. Atmosferdeki bu gazların artışı Uluslararası İklim Konferansı’nın (IPCC) da kabul ettiği gibi insanların başta enerji üretimi olmak üzere, ulaşım, endüstriyel faaliyetler, tarım ve orman arazilerinin azalması gibi bir çok faaliyetlerimizdeki yanlış tercihlerimizden kaynaklanıyor.

İklim değişikliğini durdurmak için acil olarak bir dizi adımların atılması ve önlemlerin alınması gerekmektedir. Bu nedenle Paris`te düzenlenen ve 12.12.2015 tarihinde sona erecek Uluslararası İklim Zirvesi öncesinde İzmir Kent Konseyi Çevre Sağlığı ve Sorunları Çalışma Grubu tarafından “İklim Değişikliği” paneli düzenleniyor. Prof. Dr. Ali Osman KARABABA ve Dr. Ersin DAMARSADI`nın konuşmacı olarak yer alacağı panel, 09.12.2015 Çarşamba günü, saat 19.00`da başlayacak.

 
Fecebook etkinlik sayfası için tıklayınız

İzmir Kent Konseyi web haberi için tıklayınız
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.