Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

ÖZEV Engelli Ayrımcılığı ile Mücadelede İzleme Projesi Çalıştayı

Güncelleme Tarihi 11.12.2015

ÖZEV'in yürüttüğü Engelli Ayrımcılığı ile Mücadelede İzleme Projesi Çalıştayına başvuru için aşağıdaki çağrıyı inceleyebilirsiniz.

Türkiye Özürlüler Eğitim ve Dayanışma Vakfı (ÖZEV), Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) ve ASPAYM-MADRID ortaklığı ile yürütülenTürkiye’de Engelli Ayrımcılığı ile Mücadelede İzleme, Belgeleme ve Raporlama Yöntemiyle Sivil Toplum Kuruluşlarının Kapasitesinin GeliştirilmesiprojesiAvrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen ve Avrupa Birliği Bakanlığı’nın yararlanıcı olduğu «Siyasi Kriterler Hibe Programı: Sivil Toplum Diyaloğu- III»hibe programı kapsamında desteklenmektedir.

Proje kapsamında 22 Aralık 2015 Salı günü Ankara’da ve 29 Aralık 2015 tarihinde İstanbul’dabirer çalıştay gerçekleştirilecektir. Çalıştayların hedefi, proje kapsamında oluşturulacak engelli ayrımcılığı izleme göstergeleri rehber kitapçığına alanda benzer çalışmaları yürüten sivil toplum kuruluşlarının katkısını sağlamaktır.

Oluşturulacak rehber eşliğinde bir sonraki aşamada sivil toplum kuruluşlarına yönelik gerçekleştirilecek izleme eğitimleri de projenin önemli hedeflerinden birisidir.

Başvuru Hakkında

22 Aralık 2015 Salı günü Ankara’da ve 29 Aralık 2015 Salı günüİstanbul’da gerçekleştirilecek söz konusu çalıştaylardan birisine uygunluk tarihine göre katılmak istiyorsanız en geç 19 Aralık 2015 tarihine kadar  linkte yer alan formu doldurarak tarafımıza gönderiniz.

Programa sınırlı sayıda katılımcı kabul edileceğinden başvurunuzu en kısa sürede göndermenizi tavsiye ederiz.

Başvurusu kabul edilen katılımcılara e-posta ve telefon yoluyla dönüş sağlanacaktır. Başvurusu kabul edilen katılımcıların konaklama ve ulaşım giderleri proje tarafından karşılanacaktır.

Her türlü sorunuz için proje koordinatörü Bülent Avcılar ile bulent.avcilar@yahoo.com adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Proje Hakkında

“Türkiye’de Engelli Ayrımcılığı ile Mücadelede -İzleme-Belgeleme ve Raporlama- Yöntemiyle Sivil Toplum Kuruluşlarının Kapasitesinin Geliştirilmesi” başlıklı projenin hedefi engelli hakları alanında çalışan sivil toplum kuruluşlarının -izleme, belgeleme ve raporlama- metotları ve araçlarıyla ayrımcılığa karşı mücadelede kapasitelerinin geliştirilerek, ayrımcılıkla etkili şekilde mücadele etmelerini sağlamaktır. Bu kapsamda engelli ayrımcılığı izlemeye yönelik bir rehber kitapçık oluşturulacaktır.

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.