TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Oyalama kağıdı - 14.09.2009

Güncelleme Tarihi 15.10.2010

Sivil toplum örgütlerinin festivali
Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM)’nin 25-27 Eylül 2009 tarihleri arasında İstanbul’da düzenleyeceği “Sivil Sesler Festivali” sivil toplum örgütlerinin festivali olmak üzere yola çıktı. Bu yıl ilki düzenlenecek olan festivalin teması ‘Sivil Toplum ve Değişim’, amacı ise daha örgütlü ve güçlü bir sivil toplumun oluşmasına olanak sağlamak için sivil toplum örgütlerinin bir araya gelmesini ve çalışma alanlarında yarattıkları değişimin görünür olmasını sağlamak. Yürütmekte olduğumuz ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen ‘Türkiye’de Sivil Toplumun Gelişiminin ve Sivil Diyaloğun Gelişmesinin Desteklenmesi’ projesi kapsamında gerçekleşecek olan festivalin sizlerin de desteği ile görünürlüğünü ve sürdürebilirliğini sağlamak ise en büyük amacımız...

25-27 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek olan ‘Sivil Sesler Festivali’nin ilk iki gününde Maçka’daki Küçükçiftlik Park’ta olacağız. Açılacak tanıtım stantları, düzenlenecek farklı etkinliklerle 100’ü aşkın sivil toplum örgütünün yer alacağı festivalin son gününde ise festivale katılan sivil toplum örgütü temsilcileri ile küçük bir tekne turunda bir arada olmayı planlıyoruz.

STGM’nin çalışma alanına giren yedi tematik alandaki (toplumsal cinsiyet, insan hakları, çevre, engelli hakları, gençlik, çocuk ve kültür/kültürel hakları), yerel ölçekli örgütler başta olmak üzere olmak üzere aktif olarak çalışan tüm sivil toplum örgütlerini, AB üye ve aday üye ülkelerden sivil toplum örgütü temilcilerini festivale davet ediyoruz. Festival, aynı zamanda, yurttaşlara ve bu alanda etkili olabilecek, sivil toplum örgütlerinin faaliyetlerine destek verecek herkese açık.

http://www.oyalamakagidi.com/forum/%CA%BBsivil-sesler-festivali%CA%BCnin-t1329.html

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.