TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Önemsiyoruz Derneği Ceza İnfaz Kurumu Çalışanlarına Yönelik Eğitici Eğitimi Saha Raporunu Yayınladı

Güncelleme Tarihi 11.05.2020

Ceza ve Tevkifevlerinde olan çocuklarla çalışma yürüten Önemsiyoruz Derneği, geçtiğimiz Kasım ayında 12 farklı ilde ve 14 ceza kurumu bünyesinde 107 kamu kurumu çalışanı gerçekleştirdiği Ceza İnfaz Kurumu Çalışanlarına Yönelik Eğitici Eğitimi'nin saha raporunu yayınladı. 

Eğitime Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Kahramanmaraş, Kayseri, Kilis, Mardin, Mersin, Şanlıurfa ve Osmaniye olmak üzere 12 ilde yer alan 14 ceza infaz kurumunda; Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’nde ve Gaziantep Denetimli Serbestlik Genel Müdürlüğü’nde görev alan 1 Daire Başkanı, 1 Şube Müdürü, 1 Tetkik Hakimi, 1 Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, 69 İnfaz ve Koruma Memuru (İKM), 12 Öğretmen, 17 Psikolog, 6 Sosyal Çalışmacı olmak üzere 107 kurum çalışanı katıldı. 
 
Eğitici Eğitiminde çalışanlarının kurum içinde sağladığı şefkat dolu ortamın desteklenmesine yönelik bireysel gelişmelerine odaklanılırken,  eğitim kapsamında “Ses Olmak”, “Sanat & Tasarım Atölyesi”, “Mesleki Doyum ve Zorlu Koşullarla Başa Çıkma”, “Bağlantı Odaklı İletişim”, “Duygu-İhtiyaçların İfadesi ve İnsan Davranış Rolleri”, “Anne-Çocuk Gelişim Rehberliği Programı ve Top Dikim Çalıştayı” başlıklı atölyeler düzenlendi. 

Ceza İnfaz Kurumu Çalışanlarına Yönelik Eğitici Eğitimi saha raporuna bitly.com/egiticiegitimirapor adresinden ulaşabilirsiniz.
 
Eğitim videosuna ise https://bit.ly/egiticiegitimivideo adresinden ulaşabilirsiniz.
 
Dernek Hakkında
 
Önemsiyoruz Derneği, risk altındaki çocukların ve çevresindeki yetişkinlerin; sosyal, kültürel ve ekonomik alanda nitelikli ve sürdürülebilir gelişimlerini sağlamayı; psiko-sosyal
iyi oluş hallerini desteklemeyi hedeflemektedir. Bu hedef doğrultusunda faydalanıcı grubunun ihtiyaçlarını tespit ederek, bu ihtiyaçlara yönelik önleyici çalışmalar yürütmektedir.
 
2016 yılından bu yana, 500’den fazla çocuk ve yetişkin ile birebir çalışma yürüterek, çocukların ve özellikle kadınların psiko-sosyal olarak güçlenmesine aracılık etmiştir. Dernek çalışamlarından biri olan Anne - Çocuk Gelişim Rehberliği Programı (AÇGR), Türkiye’de bulunan Ceza İnfaz Kurumlarında annesi ile birlikte yaşayan 0-6 yaş aralığındaki çocukların eğitim, sağlık ve psiko-sosyal gereksinimlerinin annelerinin katılımı ile desteklenmesini hedeflemektedir.
 
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.