TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Olay07 - 17.02.2009

Güncelleme Tarihi 04.11.2010

Denizli'de Örgütlenme Özgürlüğü konferansı
 
Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM), Türkiye'de katılımcı demokrasinin gelişiminin desteklenmesi amacıyla başlattığı 'Örgütlenme Özgürlüğü' isimli iletişim kampanyasının üçüncü arama konferansını Denizli Anemon Otel'de düzenledi.

Yedi sivil toplum kuruluşundan (STK) 41 kişinin bir araya geldiği konferansta STK'lerde çalışma ilkeleri ve kampanya önerileri üzerine tartışıldı.

İlk ikisi Eskişehir ve Diyarbakır'da yapılan konferansların sonuncusunun önümüzdeki günlerde Adana'da düzenleneceği, ardından bu 4 ilde yürütülecek kampanya için hazırlıklara başlanacağı belirtildi.

STGM, Türkiye'de sivil ve katılımcı demokrasinin gereğine inanan bir grup sivil aktivist ve fikir önderi tarafından 2004 yılında kuruldu. Merkez ofisi Ankara'da bulunan STGM'nin Adana, Denizli, Diyarbakır ve Eskişehir'de 4 yerel destek merkezi bulunuyor. Sivil toplum örgütlerinin katılımcı demokraside daha faal rol alabilmesi için kapasitelerinin geliştirilmesine destek olmak, STGM'nin temel amacını oluşturuyor.

http://www.olay07.com/index.php?lng=tr&section=news&mod=archive&smod=display&pdate=200902170800&nid=22029

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.