TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

ODTÜ’de Cinsel Ayrımcılığa Son!

Güncelleme Tarihi 04.06.2010
ODTÜ’de Cinsel Ayrımcılığa Son!

Kampanya ODTÜ’de kadın ve LGBTT bireylere yapılan ya da yapılabilecek olan her türlü cinsel ayrımcılığa karşı ses çıkarmak ve bu sesi daha duyulur olması için rektörlük tarafından da tanınan bir öğrenci topluluğu kurmayı hedeflemektedir. Faaliyetler ODTÜ kampüsü içerisinde çalışan ve okuyan insanların bu konudaki farkındalığının arttırılmasına yönelik olup  diğer destekçi öğrenci topluluklarının yardımıyla düzenlenmektedir.

Kampanyanın Amacı: ODTÜ’de Kadın ve LGBTT bireylere yapılan ya da yapılabilecek olan her türlü cinsel ayrımcılığa karşı ses çıkarmak ve bu sesimizin daha duyulur olması için rektörlük tarafından da tanınan bir öğrenci topluluğu kurulması

Kampanyayı Yürüten Örgütler: ODTÜ Kadın İnisiyatifi, ODTÜ LGBTT İnisiyatifi

Hedef Kitle: ODTÜ yerleşkesi içinde bulunan herkes

Kampanyanın Süresi: 1 öğretim yılı

Kampanyanın Başlıca Faaliyetleri:
• ODTÜ kampüsünde afiş ve etiket yapıştırmak
• Sinema topluluğunun çatısı altında film günleri ve filmlerle ilgili söyleşiler düzenlemek.
• İmza kampanyası başlatmak
• ODTÜ Oyuncularının düzenlediği Tiyatro Şenliği kapsamında PEMBE HAYAT LGBTT DERNEĞİ’nin tiyatro topluluğunun oyunu ‘PEMBE GRİ’nin kampüs içerisinde sergilenmesi
• Amargi Kadın Kooperatifi çalışanı ve Lambaİstanbul LGBTT Derneği gönüllüsü Esmeray’ın oynadığı ‘CADININ BOHÇASI’ tek kişilik oyununun kampüs içerisinde gösterimi.(Sosyoloji Topluluğu çatısı altında)
• Sosyoloji topluluğunun çatısı altında hem ayrı olarak söyleşi düzenlemek hem de ODTÜ SOSYOLOJİ GÜNLERİ kapsamında bir panel düzenlemek.

Kampanya İle İlgili Bağlantılar

Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Grubu

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.