Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

noldu.com - 27.11.2007

Güncelleme Tarihi 08.11.2010

Adana’da Stk’lar için Yerel Destek Merkezi Açıldı

Adana’da Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM) tarafından Sivil Toplum Kuruluşları’nın (STK) geliştirilmesi yönünde ücretsiz hizmet verecek Yerel Destek Merkezi açıldıAdana’da Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM) tarafından Sivil Toplum Kuruluşları’nın (STK) geliştirilmesi yönünde ücretsiz hizmet verecek Yerel Destek Merkezi açıldı. Adana Sanayici ve İşadamları Derneği (ADSİAD) ve İş GEliştirme Merkezi’nin (İŞGEM) destekleriyle açılan ofis Kocavezir Mahallesi, Kocavezir İş Merkezi’nde hizmete girdi.

Vali İlhan Atış, açılış öncesi yaptığı konuşmada STK’ların devletten bağımsız düşünülmemesini istedi. STK’ların güzel çalışmalar yaptığını söyleyen Atış, STK’ların devletle karşı karşıya gösterilmesinin yanlışlığına dikkat çekti. Devlet ve STK’ların işbirliği içerisinde olduğunu anlatan Atış, kendisini de STK mensubu olarak niteledi. Adana Valisi olarak devletin temel ilkelerine karşı hiçbir STK’nın yanında olmayacağını kaydeden İlhan Atış, bu ilkeleri benimseyen STK’ların her zaman yanında olacağının vurgusunu yaptı.Etkinlikte konuşan ADSİAD Başkanı ve STGM Adana Temsilcisi Süleyman Onatça, STK’ların devletten çözüm beklemek yerine yerel sorunlara yerelde çözüm üretmek için birlikte hareket etmeye başlamasının ülke için sevindirici bir gelişme olduğunu aktardı.

Adana Yerel Destek Merkezi Koordinatörü Leyla Sağlamtimür ise STK’ların katılımcı demokraside daha etkin rol alabilmesi için kurumsal kapasitelerini geliştirmeleri yönünde ihtiyaç duydukları konularda ücretsiz destek vereceklerini kaydetti. İnsan hakları, ayrımcılık, eşitlik gibi konularda kadın, çocuk, insan hakları, gençlik, çevre, engelliler, kültür sanat konularında çalışan STK’lara destek vereceklerini aktardı. Sağlamtimür, Adana’da açılan ofisin 8 ile hizmet vereceğini kaydetti

noldu.com
http://www.noldu.com/yerel-haber/adanada-stklar-icin-yerel-destek-merkezi-acildi.html

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.