TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Müslüman Toplumlarda Cinsel Politikalar

Güncelleme Tarihi 28.02.2018

Kadının İnsan Hakları – Yeni Çözümler Derneği, üyesi olduğuCSBR - Coalition for Sexual and Bodily Rights in Muslim Societies (Müslüman Toplumlarda Cinsel ve Bedensel Haklar Koalisyonu), "Sexual Politics in Muslim Societies (Müslüman Toplumlarda Cinsel Politikalar)" adlı yayını güncelleyerek yeniden yayınladı.

haber fotoğrafıYayın, Filistin, Türkiye, Malezya ve Endonezya gibi farklı ülkelerden koalisyon üyelerinin yürütmüş olduğu araştırma programı kapsamında üretilen çalışmaların derlemesidir.

Dijital olarak yayınlanan Müslüman Toplumlarda Cinsel Politikalar aşağıdaki makaleleri içeriyor:

• Kadın Cinayetleri & Irkçılık: Dışlama Politikaları ve Kontrol Kültürü Arasında, Nadera Shalhoub-Kevorkian ve Suhad Daher-Nashif.
• Türkiye’de Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) “Muhafazakar Demokrasi”sinin Analizi, Pınar İlkkaracan.
• Malezya’da Ahlak Bekçiliği: Nedenler, Bağlamlar ve Sivil Toplumun Cevapları, Julian C.H. Lee and tan beng hui.
• Kadınların Cinselliği ve Endonezya’nın Demokratikleşmesinde Anti-Pornografi Yasası Tartışması, Andy Yentriyani and Neng Dara Affiah.

Dina Siddiqi tarafından yazılan “Farklılık Olarak Cinsellik? Gerilimler, Çelişkiler ve İleriye Yönelik Stratejiler” başlıklı giriş bölümüyle bu yayın, Müslüman toplumlarda cinsel ve bedensel haklar için mücadele eden aktivistlerin oldukça değişken bir zeminde hareket etmek durumunda olduklarını gözler önüne seriyor. Müslüman Toplumlarda Cinsel Politikalar, cinsel ve bedensel haklar için mücadele eden aktivistlerin her gün karşılaştıkları değişken kısıtlamaları ve bunlara karşı nasıl direndiklerini ortaya koyan önemli bir kaynak.

CSBR (The Coalition for Sexual and Bodily Rights in Muslim Societies – Müslüman Toplumlarda Cinsel ve Bedensel Haklar Koalisyonu) hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Kaynak

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.