TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Mültecilerle Gazetecilik Atölyesi Düzenlendi

Güncelleme Tarihi 17.03.2020
Mültecilerin kendilerinin haberler üretebileceği bir medya platformu oluşturmak için kurulan Mülteci Medyası Derneği, mültecilerle birlikte gazetecilik atölyesi düzenledi.
 
Atölye, İzmir’de Suriyeli Mültecilerle Dayanışma Derneği’nde gerçekleştirildi. Mültecilerin kendilerini anlatma imkanına sahip olabildiği bir medya platformu oluşturmak hedefiyle yola çıkan atölyede mültecilerle ilgili uluslararası ve ulusal mevzuatlara değinildi ve bu mevzuatların mültecilere tanıdığı haklar anlatıldı. 
 
 
 
Atölyede Türkiye basınında mültecilerin durumu ele alındı ve mültecilerin haber yapmasının önemine değinildi.  Atölyenin ardından katılımcılarla birlikte haber konuları belirlendi. Süreçte mültecilerin haber üretim ve yazım süreçlerine destek verilecek. Yapılan haberler ise multecimedyasi.org’ta yayınlanacak.
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.