TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Mülteci Medyası Derneği'nden Hak Odaklı Mülteci Haberciliği Eğitimi

Güncelleme Tarihi 01.07.2020

Mülteci Medyası Derneği iki farklı oturumla ‘Hak Odaklı Mülteci Haberciliği’ eğitimi düzenleyecek. Mülteci hakları odaklı medya perspektifinin geliştirilmesi için gerçekleştirilecek olan eğitimler bağımsız araştırmacı Prof. Dr. Ülkü Doğanay ‘ın kolaylaştırılıcığında yapılacak. Eğitimler 18 Temmuz ve 25 Temmuz 2020 Cumartesi tarihlerinde saat 11:00 ile 13:00 arasında online toplantı platformu Zoom üzerinden düzenlenecek. 

 
Oturumlarda, medyada mültecilerin ele alınış şekli, mültecilerle ilgili yapılacak haberlerde dikkat edilmesi gereken noktalar ve nefret ve ayrımcı söylemle mücadelede alternatif bir dilin nasıl oluşturabileceği konuları üzerinde durulacak.
 
Her iki oturumu takip eden ve bir tane mülteci hakları odaklı haber gönderen katılımcılara dijital ortamda katılım sertifikası yollanacak. 
 
Eğitimler, Etkiniz AB Programı'nın desteğinde düzenleniyor.
 
Katılmak için lütfen https://forms.gle/kYXio3ui2pEcSDEP9 adresindeki formu doldurunuz. 
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.