TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Milliyet – 01.07.2011

Güncelleme Tarihi 29.05.2012

TBMM’ye sivil çağrı: Bizsiz Anayasa olmaz

Türkiye’deki 300 sivil toplum örgütünün katılımıyla oluşturulan Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM) Anayasa yapım sürecine sivil toplum örgütlerinin de katılımını sağlanması için haftasonu Ankara’da “Sivil Sesler Festivali” yapacak.

STGM Dialog Koordinatörü Sezin Öney İzmir’de yaptığı basın toplantısında “Önce bizi muhatap almalarını istiyoruz. Çünkü, bizsiz sivil Anayasa olmaz” dedi. STGM Dialog Koordinatörü Sezin Öney, İzmir’deki sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle birlikte Sivil Sesler Festivali’nin tanıtım toplantısını yaptı. Öney, “İlk kez sivil bir Anaya olanağı yakalandı. Bu Anayasa’nın hazırlanışta sivil toplum ön planda olmalıdır. Bu örgütlerin görüşleri mutlaka yansınmalıdır. Anayasa, en mükemmel metin de olsa ortaklaşa hazırlanmadığı sürece sivil toplumu kucaklamaz” dedi.

http://www.milliyet.com.tr/tbmm-ye-sivil-cagri-bizsiz-anayasa-olmaz/ege/haberdetay/02.07.2011/1409179/default.htm

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.